Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Na piratów drogowych

Główne zdjęcie
Kom. Piotr Pietrzak ( naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży ) pokazuje urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Dwa nowe radarowe mierniki prędkości oraz cztery urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu otrzymali policjanci z Łomży, Zambrowa, Grajewa i Wysokiego Mazowieckiego od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. - Policyjne statystyki wskazują, że nietrzeźwych kierowców zatrzymywanych jest coraz więcej, a ciągłe jeszcze dochodzi do wypadków i zdarzeń drogowych, w których sprawcami są osoby nietrzeźwe, dlatego tego typu urządzenia są nam bardzo potrzebne – mówił Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży.

Mirosław Oliferuk (dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży) i insp. Marek Przybyszewski (Komendant Powiatowy Policji w Grajewie)
Mirosław Oliferuk (dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży) i insp. Marek Przybyszewski (Komendant Powiatowy Policji w Grajewie)

Urządzenia czyli radarowe mierniki prędkości  ISKRA i służące do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu ALCO-BLOW, zostały zakupione ze środków przeznaczonych przez WORD Łomża na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. 
- Zgodnie z prawem nasze zyski możemy przeznaczać tylko na fundusz zapasowy lub na działania z zakresu BRD – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. - Sprzęt dla policji kupujemy już od lat i jego wartość można szacować na setki tysięcy złotych. Kupione teraz urządzenia warte są 30 tys zł. 
Radarowe mierniki prędkości  ISKRA trafiły do komendy w Grajewie i Zambrowie. Aparaty ALCO-BLOW do policjantów z Łomży, Zambrowa, Grajewa i Wysokiego Mazowieckiego. 
- Te urządzenia pozwalają na szybkie sprawdzenie czy kierowcy są trzeźwi. Nie trzeba wymieniać ustników. Wystarczy z kilkunastu centymetrów dmuchnąć w kierunku ALCO-BLOW i już po chwili widać po kolorze diody – zielona, żółta lub czerwona - czy kierowca może jechać dalej, czy powinien zostać dokładnie przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – opisuje działania urządzenia  insp. Marek Przybyszewski Komendant Powiatowy Policji w Grajewie. 

Z danych policyjnych wynika, że w okresie styczeń–maj 2013 roku, na terenie woj. podlaskiego doszło do 197 wypadków drogowych, w których 35 osób zginęło i 231 osób zostało rannych. W Łomży i najbliższej okolicy doszło w tym czasie do 31 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 46 zostało rannych. Okazuje się, że w Łomży notowany jest najwyższy w województwie wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców. Po pięciu miesiącach 2013 roku wynosi on 26,9 wobec 16,4 w województwie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę