Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Miasto dorzuci więcej na dodatkowe patrole policji

Główne zdjęcie
Ratusz

Dodatkowe 60 tys. zł ma otrzymać Komenda Miejska Policji w Łomży z budżetu miasta na dodatkowe patrole piesze. Zwiększenie dofinansowania zapowiedział prezydent Mieczysław Czerniawski po rozmowie z komendantem Andrzejem Ryńskim. Jak przekazuje Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta komendant policji w Łomży „wykazał duże znaczenie pieszych patroli w zwiększeniu skuteczności interwencji funkcjonariuszy”. - Prezydent Łomży dostrzegając wagę problemu, przychylił się do prośby Komendanta, zapewniając finansowanie patroli ponadnormatywnych do końca roku – podaje Sobocińska.

Przypomnijmy  w ubiegłym roku na policyjne tzw. patrole ponadnormatywne miejska dotacja wynosiła 100 tys. zł i była o kilkanaście tysięcy wyższa niż w 2011 roku. 
W przygotowanym projekcie budżetu na 2013 rok takiej pozycji jednak nie było. Po awanturze radnych dotacja dla policji na listę miejskich wydatków powróciła, ale zgodnie z zapisem w uchwalonym budżecie miasta wynosiła jedynie 50 tys zł. Radna Alicja Gołaszewska, przewodnicząca miejskiej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, która szczególnie mocno zabiegała o przekazanie także w tym roku środków na policyjne patrole ponadnormatywne, podkreślała, że przyznane policji środki „to zbyt mała kwota, ale komisja liczy na to, że w II półroczu 2013 roku pojawią się oszczędności i Prezydent zwiększy tę kwotę o co najmniej 50 tys. zł”. 
I tak ma się stać. Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta Łomży poinformowała, że KMP w Łomży dostanie z budżetu miasta 60 tys zł.
- Prezydent Łomży podjął tę decyzję po rozmowie z Komendantem Miejskim Policji – informuje Sobocińska. - Insp. Andrzej Ryński przedstawił potrzeby związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w Łomży. Wykazał duże znaczenie pieszych patroli w zwiększeniu skuteczności interwencji funkcjonariuszy. Obecność policjantów na ulicach miasta dodaje też pewności mieszkańcom, zapewnia im szybki i bezpośredni kontakt i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę