Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Ciepła woda dzięki słońcu... i unijnym dotacjom

Kolektory słoneczne ogrzeją wodę w 179 prywatnych domach mieszkańców nadbiebrzańskiej gminy Goniądz. Właśnie została podpisana umowa na realizację tej inwestycji realizowanej w większości z środków unijnych. Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa, aby otrzymać kolektory słoneczne mieszkańcy domów musieli wcześniej zadeklarować chęć wzięcia udziału w projekcie, a w budynku na którym będą montowane nie można prowadzić działalności komercyjnej.

Łączny koszt inwestycji oszacowano na 2,9 mln zł, a pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanie unijne wynosi 2,3 mln zł. 
Dotacja pozwoli na montaż kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych w miejscowościach: Białosuknia, Budne, Dawidowizna, Doły, Downary, Downary Plac, Goniądz, Klewianka, Kramkówka Duża, Kramkówka Mała, Krzecze, Łazy, Mierkienniki, Osowiec, Owieczki, Piwowary, Smogorówka Dolistowska, Smogorówka Goniądzka, Wojtówstwo, Wólka Piaseczna i Wroceń. 
Kolektory pojawią się też na dachach trzech instytucji publicznych gminy Goniądz: ośrodka kultury w Goniądzu i dwóch obiektach szkolno-przedszkolnych – przy ul. Różanej i Konstytucji 3 Maja. 
Projekt ma być realizowany od października tego roku do września 2014 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę