Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Pawilony przy PKS będą uwłaszczone

Główne zdjęcie
Pawilony na dworcu PKS

Właściciele wybudowanych na miejskim gruncie pawilonów handlowych na terenie dworca PKS w Łomży będą mogli otrzymać grunty pod budynkami w użytkowanie wieczyste. Od wielu lat zabiegali o uwłaszczenie, a teraz obiecał to im rezydent Mieczysław Czerniawski.

W piątek doszło do spotkania prezydenta Łomży z większością właścicieli 32 pawilonów handlowych przy dworcu PKS. To oni na wydzierżawionej od miasta działce za własne pieniądze wybudowali lokale usługowe. Umowy dzierżawne wygasają 31 października bieżącego roku. Dlatego już od dłuższego czasu zabiegali o rozwiązania, które da im stabilizację. Jak przekazuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta, ten uspokoił ich, że o rok przedłuży dzierżawę, po czym właściciele pawilonów uzyskają grunty pod lokalami w użytkowanie wieczyste. 

Sobocińska przekazuje, że prezydent poprosił zebranych o wyłonienie przedstawicieli, posiadających pełnomocnictwo wszystkich właścicieli pawilonów. Będą oni reprezentowali przedsiębiorców podczas rozmów o koniecznych zmianach w układzie lokali oraz poprawie ich wyglądu. Pierwsze spotkanie z prezydentem Łomży oraz architektem i rzeczoznawcą majątkowym odbędzie się na początku lipca. Wstępnie ustalono, że zmiany estetyczne i funkcjonalne są niezbędne i musi określać je wspólna koncepcja architektoniczna (m. in. rozważa się przeniesienie wejść i witryn pawilonów w stronę Al. Legionów).

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę