Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Pracy mniej, bezrobotni wyjeżdżają...

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

W maju pracę w Łomży podjęło tylko 345 bezrobotnych to jest o 29 osób mniej niż w kwietniu. Co ważne w kwietniu pracę podjęło o 140 mniej bezrobotnych niż w marcu. Mimo „pełnego sezonu” stale spada też liczba ofert pracy zgłaszanych do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Przez cały ubiegły miesiąc zgłoszono zaledwie 112 ofert pracy. W kwietniu było ich jedynie 120. Niemniej liczba zarejestrowanych bezrobotnych w maju znacząca spadła bo z rejestrów wykreślono ponad 700 osób.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu maja 2013 roku wyniosła 6367 osoby (w tym w mieście Łomża 3877 osób). W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 297 osób tj. o 4,5 % - podał urząd w miesięcznym komunikacie, zaznaczając, że w maju 2013 r. do PUP w Łomży zgłosiło 412 bezrobotnych, a w tym samym okresie wyrejestrowano 709 osób bezrobotnych. 
- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w maju 2013 r. związany jest m.in.z rozpoczęciem prac sezonowych, aktywizacją bezrobotnych w ramach aktywnych form (w sumie 192 osoby) oraz niepotwierdzeniem gotowości do pracy i dobrowolnej rezygnacji ze statusu bezrobotnego – oceniają pracownicy urzędu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę