Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Znowu dokopali się do... historii miasta

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Budowlańcy pracujący przy modernizacji ulicy Rządowej i w pobliżu skrzyżowania z ulicą Radziecką i Woziwodzką odkryli fragment prawdopodobnie fundamentu starej pierzei Starego Rynku. - W związku z tym wstrzymano prace budowlane na obszarze 4,5 x 2,5 metra, gdyż muszą być na nim przeprowadzone archeologiczne badania wyprzedzające – podaje Łukasz Czech z ratusza.

Jak zapewnia Czech na pozostałym terenie inwestycji, obejmującym przebudowę odcinków ulic Giełczyńskiej i Rządowej, prace realizowane są zgodnie z planem.

Dokopanie się do historycznych pozostałości nie jest zaskoczeniem. Niemal wszystkie prace ziemne prowadzone w obrębie Starego Rynku przyczyniają się do lepszego poznania bogatej i historii tego miejsca. Niemal dokładnie rok temu, budowlańcy pracujący wówczas od strony kamieniczek z arkadami (na przedłużeniu ulicy Długiej) odkryli pozostałość pierzei południowej Starego Rynku. Wówczas na podstawie znalezionych w fundamentach cegieł palcówek historycy  datowali odkrycie na ok. XVI wieku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę