Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Uwaga kierowcy. Po niedzieli w Łomży duże zmiany w ruchu

Główne zdjęcie
Stary Rynek przed zamknięciem

W nocy z niedzieli na poniedziałek zostanie całkowicie zamknięta możliwość przejazdu samochodów przez Stary Rynek. Ekipy MPGKiM zaczną zapowiadany remont fragmentu ul. Giełczyńskiej przed ratuszem – od skrzyżowania z Senatorską do skrzyżowania z Woziwodzką. Następnego dnia – we wtorek 28 maja – ruch ma zostać zamknięty także na Szosie do Mężenina od Alei Legionów do Zawad. Przez Stary Rynek nie będzie przejazdu do końca października, na Szosę do Mężenina samochody być może wrócą na krótko zimą, ale remont ulicy ma się zakończyć za rok. Dodatkowo MPEC poinformował, że w poniedziałek i wtorek zamknie przejazd ulicą Niemcewicza na wysokości  budynku Przedszkola Publicznego nr 14.

Miejsce prowadzenia robót budowlanych na ul.Niemcewicza.
Miejsce prowadzenia robót budowlanych na ul.Niemcewicza.

Już w miniony poniedziałek Ekipy MPGKiM zamknęły fragment ul. Rządowej za halą targową, ale była możliwość objazdu tego odcinak ulicami Krzywe Koło i Radziecką. Po planowanym na poniedziałek zamknięciu odcinka ulicy Giełczyńskiej od skrzyżowania z Senatorską do skrzyżowania z Woziwodzką, nie będzie już możliwości objazdu. Remont fragmentów rządowej i Giełczyńskiej to ciąg dalszy prowadzonej od kilku lat rewitalizacji starówki. Dotychczas wyasfaltowane jezdnie zastąpi kostka granitowa. 
- Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. W nocy z niedzieli na poniedziałek wchodzimy na Giełczyńską – mówi Arkadiusz Kułaga, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które prowadzi prace na Starym Rynku. 
Zgodnie z planami remont na Rządowej ma się skończyć w połowie sierpnia, ale prace na Giełczyńskiej planowane są do końca października. 

Zamknięta Szosa do Mężenina
Utrudnienia kierowców czekają także w związku z przebudową Szosy do Mężenina. Od wtorku (28 maja) zostanie zamknięta dla ruchu cały remontowany odcinek ulicy na od Alei Legionów do Zawad. W pierwszym etapie modernizowany będzie odcinek od Al. Legionów do ul. Mazurskiej, ale jak podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży, powołując się na informacje od wykonawcy Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. w Łomży   – zamknięty dla ruchu będzie również odcinek od ul. Mazurskiej do Zawad Przedmieście, przy czym dojazdy lokalne będą możliwe. 
- Inwestycja będzie realizowana w pięciu etapach do około połowy maja 2014 roku. Być może ruch samochodów zostanie przywrócony na okres zimy – podaje Sobocińska.
W związku z zamknięciem Szosy do Mężenina, która wykorzystywana jest często przez jadące tranzytem przez Łomżę TIR objazd dla nich wyznaczono Szosą Zambrowską, ul. Sikorskiego i ul. Wojska Polskiego. Dla uchu lokalnego lokalnego objazd możliwy będzie także Aleją Piłsudskiego.

Blokada także na Niemcewicza
W związku z pracami prowadzonymi na osiedlu Konstytucji 3-go Maja związanymi z przebudową sieci ciepłowniczych, Ryszard Fiedorowicz, wiceprezes MPEC poinformował o czasowym zamknięciu ulicy Niemcewicza na wysokości  budynku Przedszkola Publicznego nr 14 przy ul. Kołłątaja 8.
- Przejazd ulicą Niemcewicza w tym rejonie będzie niemożliwy w dniach 27 - 28 maja 2013 roku (poniedziałek – wtorek) – podał Fiedorowicz przepraszając kierowców i mieszkańców Osiedla Konstytucji 3-go Maja za utrudnienia.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę