Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lipca 2020 napisz DONOS@

Wyniki II Turnieju Szachowego z cyklu VI Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o Puchar Prezydenta Łomży

87 zawodników z 27 szkół rywalizowało w rozegranym w sobotę II Turnieju Szachowym z cyklu VI Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Zawody odbyły się w I LO im. Tadeusza Kościuszki. Zwycięzcy w każdej z siedmiu kategorii wiekowych otrzymali nagrody, a najmłodsi uczestnicy turnieju przedszkolanka: Kamila Szwajkowska z Porytego Jabłoń oraz 7-latkowie Dżamila Hasanow i Piotr Niedbała z SP 9 Łomża otrzymali upominki ufundowane przez Radio Nadzieja 103,6 FM.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: D-20 (dziewczęta do 20 lat), D-16 (dziewczęta do 16 lat), D-13 (dziewczęta do 13 lat), C-20 (chłopcy do 20 lat), C-16 (chłopcy do 16 lat), C-13 (chłopcy do 13 lat) i D+C -10 (dzieci do 10 lat).
Prowadzono również klasyfikację drużynową szkół, do której zaliczano punkty zdobyte przez trzech najlepszych zawodników, w tym minimum jednej zawodniczki. Przy równej ilości punktów o miejscu szkoły decydował wyżej sklasyfikowany zawodnik. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 min dla zawodnika.

W poszczególnych kategoriach medalowe miejsca zajęli:
Dziewczęta do 20 lat:
    1. Ewa Przeździecka - 6,5 pkt. – I LO Łomża
    2. Marta Przeździecka - 6,0 pkt. – I LO Łomża
    3. Anna Kaszuba - 4,0 pkt. – II LO Łomża
Dziewczęta do 16 lat:
    1. Aleksandra Soliwoda - 5,0 pkt. – PG 8 Łomża
    2. Martyna Filipkowska - 5,0 pkt. – PG Szczuczyn
    3. Anna Żebrowska - 5,0 pkt. – PG Śniadowo
Dziewczęta do 13 lat:
    1. Adela Lewiarz - 5,0 pkt. – SP Piątnica
    2. Olga Filipkowska - 4,0 pkt. – SP Szczuczyn
    3. Fira Idrysli - 4,0 pkt. – SP 9 Łomża
Chłopcy do 20 lat:
    1. Arkadiusz Gadomski - 5,5 pkt. – Agrobiznes Łomża
    2. Paweł Tyl - 5,5 pkt. – I LO Łomża
    3. Mariusz Sakowski - 5,5 pkt. – II LO Łomża
Chłopcy do 16 lat:
    1. Bartosz Lewiarz - 5,0 pkt. – PG Piątnica
    2. Bartosz Wirkowski - 5,0 pkt. – PG 6 Łomża
    3. Andrzej Przeździecki - 5,0 pkt. – PG Czyżew
Chłopcy do 13 lat:
    1. Piotr Białczak - 5,5 pkt. – SP 10 Ostrołęka
    2. Miłosz Tyl - 5,0 pkt. – SP 9 Łomża
    3. Artur Konopka - 5,0 pkt. – SP Pniewo
Dzieci do 10 lat:
    1. Jakub Sokołowski - 4,0 pkt. – SP 1 Kolno
    2. Piotr Śliwowski - 4,0 pkt. – SP Dąbrówka Kośc.
    3. Paulina Jurzak - 3,5 pkt. – SP 10 Ostrołęka
Wyniki drużynowe szkół:
  • 1. I LO w Łomży – 18,0 pkt.
    (Marta Przeździecka – 6,0 pkt., Ewa Przeździecka – 6,5 pkt. i Paweł Tyl – 5,5 pkt.)
  • 2. II LO w Łomży – 14,5 pkt.
    ( Mariusz Sakowski – 5,5 pkt., Hubert Pompecki – 5,0 pkt. i Anna Kaszuba – 4,0 pkt.)
  • 3. PG 8 w Łomży – 14,0 pkt.
    (Aleksandra Soliwoda – 5,0 pkt., Adrian Popławski– 4,5 pkt. i Tomasz Komarowski– 4,0 pkt.)
  • 4. SP 10 Ostrołęka – 13,5 pkt.
    (Piotr Białczak – 5,5 pkt., Patryk Jurzak – 4,5 pkt. i Paulina Jurzak – 3,5 pkt.)
  • 5. SP nr 9 w Łomży – 13,0 pkt.
    (Miłosz Tyl – 5,0 pkt., Norbert Arszułowicz – 4,0 pkt. i Fira Idrysli – 4,0 pkt.)
  • 6. SP Dąbrówka Kośc. – 12,0 pkt.
    (Piotr Śliwowski – 4,0 pkt., Grzegorz Krajewski – 4,0 – pkt. i Iwona Śliwowska – 4,0 pkt.)
  • 7. PG Szepietowo - 11,5 pkt.
    (Mariola Pietrzak – 3,5 pkt., Karol Zawistowski – 4,0 pkt. i Piotr Drągowski – 4,0 pkt.)
  • 8. PG Czyżew – 11,0 pkt.
    (Andrzej Przeździecki – 5,0 pkt., Konrad Praski – 4,0 – pkt. i Marta Steć – 2,0 pkt.)
  • 9. III LO w Łomży – 10,0 pkt.
    (Kinga Lewiarz – 4,0 pkt., Ewa Kamińska – 2,5 pkt. i Ewa Liżewska – 3,0 pkt.)
  • 10. PG Śniadowo - 9,0 pkt.
    (Anna Żebrowska – 5,0 pkt., Adam Janiak – 2,5 pkt. i Piotr Hubert – 1,5 pkt.)
  • 11. SP Drozdowo – 9,0 pkt.
    (Adam Zaczek – 3,5 pkt., Mateusz Gardocki – 3,0 pkt. i Patrycja Zaczek – 2,5 pkt.)
  • 12. ZS Ekonomicznych – 9,0 pkt.
    (Rafał Kryjak – 3,0 pkt., Marcin Tykocki – 3,0 pkt. i Magdalena Grzymała – 3,0 pkt.)
  • 13. PG Kolno – 8,5 pkt.
  • 14. PG Piątnica – 8,0 pkt.
  • 15. SP Piątnica – 7,5 pkt.
  • 16. SP Szczuczyn - 7,5 pkt.
  • 17. SP Poryte Jabłoń - 6,0 pkt.
  • 18. SP Szczepankowo - 3,5 pkt.
Sędzia - Sławomir Sobociński, LO – 485

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę