Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Szachowe sukcesy Marty Przeździeckiej w Turynie

Główne zdjęcie
Marta Przeździecka

Bardzo dobrze na Olimpiadzie Szachowej w Turynie spisuje się Marta Przeździecka uczennica I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Wchodząca w skład reprezentacji Polski szachistka w sześciu rozegranych dotychczas meczach tylko raz zremisowała z Chinką Yang Shen, a w pozostałych spotkaniach odnosiła zwycięstwa. Całej reprezentacji Polski idzie nieco słabiej. Po siedmiu meczach Polki plasują się na 26. miejscu, w gronie 101. reprezentacji kobiet mając na koncie 5. zwycięstw i 2. porażki.

Turniej w Turynie potrwa do 4 czerwca. We włoskim mieście rozgrywane są 37. Olimpiada Szachowa mężczyzn i 22. Olimpiada Szachowa kobiet. Do rozgrywek przystąpiło 139 drużyn męskich i 101 kobiecych. W czteroosobowej polskiej reprezentacji kobiet gra pochodząca z Andrzejewa, uczennica I LO w Łomży Marta Przeździecka. Marta dotychczas rozegrała sześć partii – pięć kończąc zwycięstwem. Najpierw pokonała Galina Dymczyc reprezentującą   międzynarodowy zespół zawodniczek niepełnosprawnych (IPCA), później reprezentantki Uzbekistanu,  Angli, Argentyny i Iranu. Czoła naszej zawodniczce postawiła dopiero Chinka  Yang Shen. Ten pojedynek zakończył się remisem. Warto dodać, że w spotkaniu z Chinkami pozostałe Polki uległy swoim rywalkom.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę