Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zamiast nagród w ratuszu podwyżka

Główne zdjęcie
Grażyna Kołodziejska, skarbnik miasta

Nie będzie nagród z okazji 3 Maja i 11 Listopada, ale miejscy urzędnicy otrzymają w tym roku trzyprocentową waloryzację płac. - Podwyżki właśnie są wyliczane – mówi Grażyna Kołodziejska skarbnik miasta. W ratuszu podwyżek nie było od 2009 roku, a z przeprowadzonej w ubiegłym roku analizy skarbnika miasta wynika, że w tym czasie średnie miesięczne wynagrodzenie na etat obniżyło się o 120 zł. W ubiegłym roku średnia miesięczna pensja urzędnika w Urzędzie Miasta Łomża wyniosła 3687 zł.

Grażyna Kołodziejska i prezydent Mieczysław Czerniawski zapewniają, że podwyżki nie będą wiązały się z koniecznością dokładania dodatkowy pieniędzy do funduszu płac. Na ten cel przeznaczono za to środki jakie były zapisane na nagrody uznaniowe wypłacane przy okazji świąt 3 Maja i 11 Listopada. Te poniedziałkowym zarządzeniem zlikwidował prezydent. Przy okazji prezydent ograniczył znacząco środki gwarantowane na fundusz nagród. Dotychczas było to 3% planowanej w budżecie miasta wielkości środków na wynagrodzenia dla pracowników Urzędu Miejskiego, a teraz ma to być jedynie 0,5%. 
- Zostawiłem sobie na nagrody 49 700 zł – mówi prezydent Czerniawski dodając, że z tej puli będą nagradzani szczególnie angażujący się w pracę miejscy urzędnicy. 

zobacz: Czerniawski zabrał świąteczne nagrody urzędnikom


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę