Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Bandyci z Małego Płocka

Główne zdjęcie
Prokurator Maria Kudyba

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat zabiło 60-latka. Napastnicy chcąc skraść mężczyźnie kartę bankomatową brutalnie go pobili łamiąc mu mostek i żebra. Jak wynika z sekcji zwłok pozostawiony 60-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń w ciągu dwóch godzin po pobiciu. Bandyci już zostali zatrzymani. Trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Do brutalnego napadu doszło nocą 5 maja we wsi Ruda Skroda pod Małym Płockiem. Jak relacjonuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prokuratury Okręgowej w Łomży młodzi mężczyźni – mieszkańcy Małego Płocka i Rudy Skrody po imprezie grillowej pojechali do domu mieszkającego samotnie 60-latka po pieniądze na alkohol. Jeden ze sprawców znał osobiście ofiarę.  20-letni Wiktor Jerzy C. z |Małego Płocka i 21-letni Mariusz K. z Rudy Skrody około 2.00 w nocy napadli na mężczyznę, kopali i bili go po całym ciele – także z użyciem kastetu, po czym skradli mu telefon komórkowy i karty bankomatowe.  
- 60-latek, miał m.in. złamany mostek i połamane żebra, i te obrażenia były bezpośrednią przyczyną zgonu – mówi prokurator Kudyba, dodając, że z ustaleń lekarzy wynika, że mężczyzna zmarł dwie godziny po pobiciu. 
Sprawców napadu stosunkowo szybko udało się złapać, bo w bankomacie w Małym Płocku usiłowali wypłacić pieniądze z konta mężczyzny. Obaj usłyszeli zarzuty zabójstwa i rozboju. Sąd w Kolnie na wniosek prokuratury zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.   
Do aresztu – na dwa miesiące – trafił także 22-letni Kamil M., który feralnej nocy przywiózł ich pod dom ofiary. On usłyszał zarzut pomocnictwa w rozboju.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę