Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Harcerze szykują huczny jubileusz

Druhno – Druhu! ...napisz swoją biografię do książki, nie pozwól, żeby zabrakło Cię na kartach historii – tak do spisywania harcerskich wspomnień zachęca Komenda Hufca Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika, Związku Harcerstwa Polskiego. Łomżyńscy harcerze w tym roku świętują 100-lecia powstania pierwszych drużyn harcerskich na naszej ziemi. Jednym z punktów wydarzenia planowanego na 28 września 2013 r. będzie prezentacja już III tomu książki „Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś”. I właśnie w nim mają ukazać się harcerskie wspomnienia.

- Jest jeszcze sporo pracy, jednak sukcesywnie zamykamy kolejne etapy przygotowań do obchodów 100-lecia. Mamy już napisane pierwsze 100 stron książki. Teraz przyszedł czas aby zebrać biografię harcerzy. Jeżeli są osoby, które były funkcyjnymi w ZHP na przełomie 100 lat na ziemi łomżyńskiej i chcieliby żeby nie zabrakło ich na kartach historii w przygotowywanej III edycji książki niech napisze swoją biografię - mówi Komendant Hufca dh Dorota Górska.
Z uwagi na to, że pojawiały się już pytania „Jak napisać biografię?”, „W jakiej formie?”, harcerze postanowili dla ułatwienia i przejrzystości historycznej stworzyć szablon biografii do książki. 
- Oczywiście nie jest to sztywny szablon, lecz wzór czy też forma pomocy dla sprawniejszego napisania swojej biografii – podaje dh Mariusz Patalan koordynator ds. mediów.

Szablon można ją pobrać ze strony Komendy Hufca: www.zhp.4lomza.pl lub Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego: www.sphl.pl Zaś wspomnienia można nadsyłać na adres e-mail biura: biurozhplomza@vp.pl lub dostarczyć osobiście w wersji papierowej do 31 maja 2013 r.do Biuro Hufca (18-400 Łomża) ul. Polowa 11a,tel. (86) 216 41 97

Jubileusz stulecia łomżyńskiego harcerstwa dofinansowany jest przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę