Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Święto1 Maja (bezpieczne)

Zaledwie kilka osób przyszło na Stary Rynek w Łomży aby świętować pierwszomajowe Święto Pracy. Obchody zorganizowało łomżyńskie Stowarzyszenie 1 Maja. Anna Jakubowska, prezes Stowarzyszenia podkreślała, że spotkali się aby uczcić Święto Pracy, ale także wejście Polski do Unii Europejskiej, które odbyło się 1 maja 2004 roku. Tegoroczne łomżyńskie uroczystości pierwszomajowe odbywały się przy wyjątkowo licznej obstawie policji. Tuż przed godziną 9.00 gdy zgromadzenie miało się rozpocząć na Starym Rynku stały trzy radiowozy.

Nie było przemówień, okrzyków, czy transparentów. „Uroczystości” ograniczyły się w zasadzie do złożenia kwiatów przed wmurowaną w ratusz tablicą upamiętniająca Władysława Świderskiego (1879-1942) pierwszego prezydenta Łomży (1919 – 1934). Później mała grupka członków Stowarzyszenia 1 Maja przeszła przed znajdujące się przy ul. Dwornej popiersie Bohdana Winiarskiego (1884-1969), który był m.in. sędzią i przewodniczącym Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, a następnie uczestnicy świętowania mieli udać się jeszcze przed tablicę „województwa łomżyńskiego” (ul. Polowa) i pod dawne więzienie łomżyńskie (Al Legionów).

W tym roku w świętowaniu 1 maja w Łomży nie uczestniczył prezydent Mieczysław Czerniawski (przed rokiem też go nie było) ani łomżyńscy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy – jak się okazuje - na obchody Święta Pracy wybrali się do Warszawy.

Foto:
Foto:
Foto: Zenon Piechociński i Anna Jakubowska prowadzą łomżyńskie zgromadzenie
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę