Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Długa majówka w Łomży i na bulwarze nad Narwią

Główne zdjęcie
Bulwary nad Narwią

Uroczystym podniesieniem bandery 1. maja o godz. 8. rano rozpocznie się w Porcie Łomża na bulwarze nadnarwiańskim przy ul. Rybaki pierwszy majowy weekend, który w mieście będzie obfitował w wydarzenia historyczno-patriotyczne, sportowe i rekreacyjne. Mieszkańcy Łomży i okolic będą mieli w czym wybierać z rodziną i przyjaciółmi przez pięć najbliższych dni, kiedy wypada Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi RP i Święto Konstytucji 3. Maja 1791.

Każdy dzień majówki na bulwarze zacznie się o godz. 8. podniesieniem bandery, m.in., z okazji Święta Pracy 1. maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej 2. maja i Święta Konstytucji 3. Maja. Codziennie na polu namiotowym mają stać dmuchane zabawki dla najmłodszych. Z kolei starsze dzieci, młodzież i dorośli będą mogli brać udział w turniejach tenisa stołowego i piłkarzyków na świeżym powietrzu. Organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza Portem Łomża i bulwarem nadnarwiańskim, zaplanowali rozegranie konkurencji sprawnościowych i marynarskich, takich jak wiązanie węzłów, wspinanie się po linie czy rzut kołem ratunkowym do celu. Pracownicy MOSiR-u od środy do niedzieli będą prowadzić w godz. 12. - 15. gry, zabawy i konkursy, a ponadto przez cały czas czynna będzie wypożyczalnia kajaków.
- Na 3. maja w godzinach 12. - 14. zaplanowaliśmy pokazy sprzętu policyjnego i umiejętności psów policyjnych – zapowiada kierownik Portu Łomża kapitan Ryszard Nawrocki. - Rowerzyści będą mogli wtedy także spotkać się nad Narwią i wziąć udział w zawodach rowerowych. Natomiast starsi 4. maja od południa będą mogli zapoznać się z prawidłową techniką marszu podczas zajęć z nordic walking. 
- Mamy nadzieję, że podczas majówki będzie ciepło, słonecznie i nie będzie lało – dodaje Krystyna Łukasiuk, kierowniczka działu gospodarczo-administracyjnego MOSiR. - Zakładamy, że codziennie czynne będą w sąsiedztwie bulwaru dwa punkty gastronomiczne. W jednym serwowane będą potrawy z grilla, lody, piwo i napoje chłodzące i rozgrzewające, zaś w drugim kebaby, zapiekanki, hot dogi i hamburgery.

Uroczystości pod tablicami, pomnikami i w Katedrze
Stowarzyszenie 1. Maja z okazji Międzynarodowego Święta Pracy zamierza złożyć kwiaty pod tablicą pamięci Władysława Świderskiego, pierwszego po odzyskaniu niepodległości prezydenta Łomży w latach 1919 – 1939. Uroczystość przed tablicą wmurowaną w ścianę ratusza przy Starym Rynku rozpocznie się o godz. 9.
Z okazji Dnia Flagi 2. maja o godz. 10. nastąpi uroczyste podniesienie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty przy Warsztatach Technicznych Jednostki Wojskowej 4226 przy alei Legionów 133.
Świętowanie 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja zacznie się od godz. 8.30 składaniem kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej, po czym o godz. 9. odbędzie się uroczysta odprawa pocztów sztandarowych na placu Jana Pawła II. W Katedrze o godz. 10. zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, natomiast o godz. 18.30 Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego zaprasza na koncert „Muzyczna majówka”. Orkiestrę w sali koncertowej FKWL przy ul. Nowej 2 w Łomży poprowadzi dyrygent Jan Miłosz Zarzycki, a solistą będzie akordeonista Wiesław Prządka. 
„Opowieści Wielkich Mistrzów” to tytuł koncertu kameralnego na klarnet i fortepian, na który można wybrać się 4. maja o godz. 18 do Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wykonawcami będą studenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina z Białegostoku.

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę