Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kosztowne odsetki

Ponad 125 tysięcy złotych samych odsetek ma zapłacić Łomża Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży. To pokłosie sięgającego kilku lat sporu stowarzyszenia z miastem za nieterminowe przekazywanie dotacji edukacyjnej.

Jak podaje Anna Sobocińska kwota 125 tys 920 zł odsetek to pokłosie sądowej sprawy, którą miasto prowadziło ze stowarzyszeniem w ubiegłym roku. Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy domagało się od miasta zapłaty ponad 400 tys zł z tytułu niewypłaconej dotacji oświatowej za 2008 i 2009 rok. Po trwającym kilka miesięcy procesie Sąd Okręgowy w Łomży jesienią zasądził od miasta Łomża na rzecz stowarzyszenia kwotę blisko 163 tys. 965 zł oraz kwotę 245 tys. zł – obie sumy z ustawowymi odsetkami od 20. grudnia 2011 r. do dnia zapłaty. 
Teraz do tego dochodzi jeszcze ponad 125 tys zł odsetek. Do radnych trafił już projekt zmian w budżecie miasta zwiększający w tym zakresie miejskie wydatki. Pieniądze na odsetki mają pochodzić z  sięgającej 1,2 mln zł  rezerwy oświatowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę