Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Ciężarówką na dwóch gazach

Trzech kierowców TIRów jadących przez region na dwóch gazach ujawnili w ubiegłym tygodniu inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Wszyscy to obcokrajowcy, którzy jechali przez Polskę tranzytem.

W sobotę w miejscowości Zambrzyce na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Jeżewem a Mężeninem inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do przewoźnika litewskiego. Jak relacjonują w trakcie wykonywania czynności kontrolujący poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badania wykazały stan nietrzeźwości. W czasie pierwszego pomiaru stwierdzono 0,49 mg/l, drugi pomiar wykazał 0,47 mg/l. 
Był to już trzeci w ciągu ostatniego tygodnia przypadek zatrzymania przez inspektorów kierującego samochodem ciężarowym spożywającego wcześniej alkohol. Kilka dni wcześniej podczas działań kontrolnych stwierdzono dwóch kierowców w stanie po użyciu alkoholu. W pierwszym przypadku był to obywatel Łotwy – 0,12 mg/l oraz w drugim Białorusi – 0,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkich kierowców wraz z pojazdami przekazano Policji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę