Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Pościg na Legionów.

Pięć uszkodzonych samochodów, w tym dwa policyjne radiowozy i trzy osoby - w tym dwóch policjantów - w szpitalu, oraz zablokowana Aleja Legionów to efekt pościgu jaki w niedzielne popołudnie rozgrywał się w Łomży. Policyjne radiowozy ścigały hondę. Samochód uciekał od Konarzyc. W okolicach Statoil honda zepchnęła jeden z radiowozów na przeciwległy pas, gdzie otarł się on z jettą, później na wysokości Szkoły Muzycznej uderzyła w tył skody, a następnie w auta uderzył jeszcze policyjny radiowóz. Kierowca hondy porzucił auto i próbował uciec, jednak po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazuje 21-letni Litwin uciekał samochodem skradzionym w Niemczech.

Jak relacjonuje Andrzej Baranowski, rzecznik KWP Białystok, w pobliżu Konarzyc na trasie wiodącej z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży policjanci usiłowali zatrzymać jadącą w kierunku Łomży hondę crv. Jej kierowca na podawane mu sygnały nakazujące zatrzymanie auta zareagował gwałtownym przyspieszeniem i próbą ucieczki. Policjanci podjęli pościg. Na Alei Legionów, w okolicach stacji Statoil w centrum Łomży, w trakcie podjętej próby zatrzymania hondy jej kierowca – jak wynika z wstępnych ustaleń policji – uderzając w radiowóz zepchnął go na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do otarcia z nadjeżdżającym z naprzeciwka vw jetta. W tym czasie do pościgu włączył się kolejny radiowóz. Chwilę później, w okolicach Szkoły Muzycznej, kontynuujący ucieczkę kierowca hondy uderzył w tył skody, która wyjechała z drogi podporządkowanej. Na samochody wpadł ścigający hondę radiowóz, który w rezultacie uderzył w słup i zatrzymał się w pobliskim parku.  Po tym zderzeniu kierowca hondy porzucił auto próbując zbiec pieszo, jednak po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Uciekinierem okazał się 21-letni obywatel Litwy, zaś jak ustalili funkcjonariusze kradzież auta, którym podróżował została dzisiaj wczesnym popołudniem zgłoszona na terenie Niemiec. 
Jak podaje policja z miejsca zdarzenia na obserwację do szpitala został przewieziony 26-letni kierowca skody oraz dwaj funkcjonariusze z uszkodzonego radiowozu.

Również dzisiaj policjanci grajewskiej drogówki patrolując drogę krajową nr 61 na trasie Barszcze - Rajgród zauważyli jadąca w ich kierunku, od strony Augustowa, hondę crv. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 47-letni obywatel Litwy. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. To wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Dodatkowo mundurowi zauważyli, że na siedzeniu pod nogą Litwina leży tzw. „łamak do stacyjek”. Po sprawdzeniu auta w policyjnych systemach podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Wyszło na jaw, że honda została skradziona na terenie Niemiec. Samochód trafił na policyjny parking, a zatrzymany Litwin do policyjnego aresztu.

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę