Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Woda szybko podnosi się...

Główne zdjęcie
Niewodowo 12.04.2013

Od wczorajszego południa do dzisiejszego poranka poziom Narwi w Łomży podniósł się o 24 cm. Wody szybko przybywa po roztopach, które przyspieszyły od środy. I choć hydrolodzy dalsze zapowiadają wzrosty poziomu wody w związku z spływem wód roztopowych, to jednak w naszej części regionu nie przewidują, aby rzeki mogły być groźne. Co innego małe strumyki, które od wczoraj w wielu miejscach przekształciły się rwące rzeczki i zalewają nie tylko położone niżej pola, ale także posesje i domy. Na Łomżyczce dodatkowo wodę spiętrza bobrowa tama przy Grobli Jednaczewskiej. Strażacy z Łomży informują, że dziś wzywani byli już do 9 zdarzeń związanych z wypompowywaniem wody.

Łomżyczka 13.04.2013
Łomżyczka 13.04.2013
Łomżyczka 13.04.2013
Łomżyczka 13.04.2013
Łomżyczka 13.04.2013
Łomżyczka 13.04.2013

Najpoważniejsza sytuacja jest w Niewodowie, gdzie spływająca z pól woda zalała drogę Piątnica – Drozdowo, którą zamknięto co najmniej do jutra, oraz w Konarzycach przy ul. Łomżyńskiej, gdzie od wczoraj trwa akcja ratownicza. Woda podchodziła dziś także pod domy w Łomży przy ulicy Sosnowej, a także w Pniewie i Podgórzu. 

Tymczasem synoptycy zapowiadają, że po południu nad regionem mogą wystąpić miejscami przelotne opady deszczu, a także lokalne burze. Przelotne opady deszczu możliwe także będą w pierwszej części nocy. Jutro bez opadów, ale niestety trochę chłodniej niż dziś - temperatura maksymalna od 8°C do 10°C.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę