Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PKP wycofało się z likwidacji kolei do Łomży

Główne zdjęcie
Fragment wykazu linii kolejowych przywróconych z listy odcinków przeznaczonych do czasowego wyłączenia, źródło: PKP PLK

Ze wstępnie planowanych do czasowego wyłączenia 90 odcinków przywrócono 49 o długości ponad 1100 km. Na liście linii przywróconych są taż nasze – Ostrołęka – Śniadowo – Łomża. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zaprezentowane w trakcie rundy rozmów deklaracje inwestycji samorządowych oraz nowe plany przewoźników i zgłoszenia do rocznego rozkładu jazdy na rok 2014, dały podstawy do korekty wcześniejszych założeń. - Jestem mile zaskoczony. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak szybkiego i skutecznego efektu – mówi starosta Lech Szabłowski, który o decyzji PKP PLK dowiedział się od nas. - Nie likwidujemy naszego komitetu ratowania kolei, a w przyszłym tygodniu zastanowimy się co zrobić, aby sytuacja nie powtórzyła się za rok czy dwa.

„Usprawniamy zarządzanie spółką i jednocześnie wypełniamy misję publiczną polegającą na zapewnieniu bezpiecznego i sprawnego transportu kolejowego – mówi Robert Kuczyński z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - Po pierwszym etapie szerokich konsultacji otrzymaliśmy w sumie kilkaset wniosków od przewoźników oraz wiele deklaracji inwestycji samorządowych. Uwzględnienie tych stanowisk pozwoliło nam istotnie ograniczyć wstępną propozycję listy czasowo zawieszanych odcinków. Dziękujemy naszym partnerom za wspólne wypracowanie najlepszego w tej chwili rozwiązania”.

Radości z decyzji PKP PKL nie kryje starosta łomżyński Lech Szabłowski.
- Trudno uważać to za sukces, ale raczej początek dobrej drogi – komentuje decyzję starosta. - zakładałem, że będzie to długi bój. Spodziewałem się też tego, że będziemy musieli przejąć linię od PKP.
Szabłowski dodaje, że sytuacja jaka powstała po ogłoszeniu zamiaru likwidacji linii kolejowej może przełożyć się na inne postrzeganie tego środka transportu i przyczynić się większych inwestycji.
- Tory do Łomży są miejscami w katastrofalnym stanie i jeśli nie zostaną wyremontowane, to za kilka lat nie będzie można po niej jeździć. Nie możemy do tego dopuścić – dodaje starosta Szabłowski.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę