Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sprawcy włamań do kościołów zatrzymani

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Włamań i kradzieży w kościołach w Wąsoszu pod Grajewem i Ostrożanach w okolicach Siemiatycz dokonali ci sami sprawcy. Dwaj podejrzewani mieszkańcy powiatu przasnyskiego zostali zatrzymani w piątek. Policji udało się też ustalić i zatrzymać pasera z Legionowa, który skupował od nich łupy do swojego lombardu w Warszawie. Złodziejom grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności, a paserowi do 5 lat więzienia.

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

Do kradzieży w kościele w Wąsoszu doszło na początku lutego bieżącego roku. Wtedy to sprawca pod osłoną nocy wybijając witraż włamał się do tamtejszego kościoła i zabrał zabytkową monstrancję oraz kustodium o łącznej wartości około 22 tysięcy złotych. Kolejne, nie mniej bulwersujące opinię publiczną zdarzenie, miało miejsce z 24 na 25 marca. Tam złodzieje, również wykorzystując późną porę, dostali się do świątyni w Ostrożanach wyłamując drzwi. Następnie ukradli warte nie mniej niż 15 tysięcy złotych wota składane przez wiernych oraz cenne elementy świętego obrazu. 

Jak podała policja współpracujący ze sobą funkcjonariusze z Grajewa i Siemiatycz w wyniku wnikliwej i żmudnej pracy ustalili, że związek z tymi sprawami mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu przasnyskiego. W piątek zaskoczony 30 i 42-latek zostali zatrzymani w swoich domach. Z informacji mundurowych wynika, że starszy z nich najpierw okradł kościół w Wąsoszu, a następnie razem z młodszym kolegą włamał się do sanktuarium w Ostrożanach. Funkcjonariusze odzyskali również część ze skradzionych przedmiotów, między innymi korony zdobiące święty obraz w Ostrożanach. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo wyszło na jaw, że w ciągu ostatnich pięciu lat karani byli za podobne przestępstwo. W sobotę obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 
Intensywna praca policjantów z Siemiatycz doprowadziła także do zatrzymania 54-letniego mieszkańca Legionowa, który wpadł w ręce mundurowych wczoraj w swoim domu. Mężczyzna, który pomagał włamywaczom skupując ich łup do swojego lombardu w Warszawie, usłyszy dzisiaj zarzut paserstwa.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę