Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Smakowita Wielkanoc z PCK dla 25 rodzin w Łomży

3172 złote i 17 groszy oraz około 60 kilogramów trwałych produktów spożywczych zebrali wolontariusze PCK podczas trzydniowej zbiórki w supermarkecie Kaufland. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną talony żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących. Talony trafią na Wielkanoc do 25 łomżyńskich rodzin.

Oddział Rejonowy PCK w Łomży zorganizował 20., 21. i 22. marca 2013 roku akcję pomocy przy pakowaniu zakupów w Kauflandzie w Łomży. W trakcie akcji prowadzona była zbiórka pieniężna do zaplombowanych puszek kwestarskich i produktów żywnościowych do koszy przy kasach i wejściu. Wolontariuszami była pełnoletnia młodzież.
- Bardzo dziękuję ofiarodawcom i wolontariuszom z „Wety”, Akademickiej Szkoły Policealnej i „Mechaniaka”. Dzięki ich staraniom, klienci wrzucili do puszek  3 172,17 zł.  – mówi Agnieszka Kuczyńska, instruktorka w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży. 
Za zebrane pieniądze zakupione zostaną talony żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących. 
- Listę 25 ubogich rodzin otrzymaliśmy od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży – kontynuuje Agnieszka Kuczyńska. - Zebraliśmy również około 60 kg żywności, z których zrobiliśmy paczki świąteczne dla 12 rodzin dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8. W paczkach, które przekazaliśmy już w piątek, znalazły się takie produkty jak mąka, cukier, ryż, makaron, konserwy i słodycze. Pozostała część paczek wielkanocnych trafi także do najbiedniejszych mieszkańców naszego miasta. Myślę, że podarujemy tym samym odrobinę radości tym, dla których okres świąt to czas troski i samotności.
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży serdecznie dziękuje ludziom dobrej woli, dyrekcjom szkół, dyrekcji supermarketu Kaufland oraz wolontariuszom za – jak podkreśla Agnieszka Kuczyńska - „zaangażowanie i życzliwość dla naszej misji oraz wsparcie. Wolontariusze bardzo dobrze się spisali, byli życzliwi i mili dla klientów – super młodzież!”.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę