Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Za honorowy patronat zapłacimy także w wodzie i cieple?

Główne zdjęcie
logotyp sponsora strategicznego - miejskiej spółki MPWiK - w narożniku ringu

Dwie miejskie spółki – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Miejskiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży były „sponsorami strategicznymi” odbywającej się dwa tygodnie temu komercyjnej gali bokserskiej. Tak są określane na plakatach imprezy, tak były przedstawiane podczas gali, a ich logotypy ozdabiały m.in. narożniki ringu. Ile miejskie spółki za to zapłaciły jest głęboko skrywaną tajemnicą. Urząd Miejski przyznał, że galę, która odbywała się „pod honorowym patronatem prezydenta Łomży” dofinansowano z budżetu miasta kwotą 10 tysięcy złotych, i dodatkowo organizatora zwolniono z opłaty za wynajem hali w której się odbywała.

logotyp sponsora strategicznego - miejskiej spółki MPEC - w narożniku ringu
logotyp sponsora strategicznego - miejskiej spółki MPEC - w narożniku ringu

Władze obu miejskich spółek pytaliśmy czy MPEC i MPWiK wsparły finansowo odbywająca się pod honorowym patronatem prezydenta galę. Wiceprezes MPEC Ryszard Fiedorowicz twierdzi, że ta spółka jej nie wspierała, ale nie odpowiedział na jakich zasadach MPEC było „sponsorem strategicznym” i czy spółka zapłaciła za to określenie. 
W przypadku MPWiK-u pod odpowiedziami nie podpisał się nikt z zarządu spółki, a kierownik Działu Transportu i Administracji: „MPWiK Sp. z o.o. w Łomży ul. Zjazd 23, nie wspiera imprez masowych, tylko okolicznościowo wykupuje usługę na umowę dwustronnych świadczeń, co miało miejsce i dla tej imprezy z 9 marca.”
Póki co bez odpowiedzi pozostają pytania na czym polegała „usługa dwustronnych świadczeń” którą MPWiK miało wykupić, kto podpisał umowę i jaka była jej wartość? 

Warto dodać, że to nie pierwsza „prezydencka” impreza, której koszty pokrywane miałyby być także z kasy obu miejskich spółek. Podczas jednej z grudniowych sesji Rady Miasta prezydent Mieczysław Czerniawski poinformował, że koszty występu Eleni podczas spotkania wigilijnego na Starym Rynku pokryją: MPEC, MPWiK i MPGKiM.

PS.
Ratusz poinformował o podziale pomiędzy jedenaście stowarzyszeń kwoty 35 tysięcy złotych z budżetu miasta na realizację dwunastu zadań publicznych w sferze kultury na 2013 rok. Kwoty dofinansowania wahają się od 1 tysiąca do 7 tysięcy złotych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę