Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@

1% dla dzieci, dla których liczy się każdy dzień...

Białostockie Hospicjum dla Dzieci to jedyne w Podlaskiem hospicjum domowe dla małych pacjentów, którzy nie są skazani na stresujący i długi pobyt w szpitalu. Mogą przebywać i odchodzić w domu, otoczeni miłością bliskich, a lekarze i pielęgniarki do nich dojeżdżają. - Pod naszą opieką znajduje się około 30 nieuleczalnie chorych dzieci z województwa, w tym z Łomży – mówi Magdalena Wieremiejuk z Fundacji „Pomóż Im”, która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. - Między innymi, są to dwaj bracia z ciężką, genetyczną chorobą skóry – pęcherzowym oddzielaniem się naskórka, oraz ponad roczny chłopiec, który urodził się z wieloma wadami wrodzonymi. Opieka hospicyjna i wspieranie rodziców w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową to główne obszary działalności Fundacji „Pomóż Im”. Dzięki niej rodzice nieuleczalnie chorych dzieci także z Łomży i okolic nie są pozostawieni sami sobie.

Białostockie Hospicjum dla Dzieci to jedyne w Podlaskiem hospicjum domowe dla małych pacjentów, którzy nie są skazani na stresujący i długi pobyt w szpitalu. Mogą przebywać i odchodzić w domu, otoczeni miłością bliskich, a lekarze i pielęgniarki do nich dojeżdżają.
- Jesteśmy na każde wezwanie 365 dni w roku, 24 godziny na dobę– mówi Magdalena Wieremiejuk. - Zapewniamy podopiecznym opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację, wsparcie psychologiczne i duchowe, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. Tam, gdzie rola personelu medycznego się kończy, wkraczają psycholog i ksiądz, organizując grupy wsparcia w żałobie. Pracownik socjalny pomaga opiekunom w załatwieniu spraw w urzędach. Rocznie cały zespół odbywa ponad pięć i pół tysiąca wizyt w domach małych pacjentów, pokonując 240 tys. km. To jakby sześć razy okrążyć Ziemię dookoła równika.

Dom w szpitalu...
Fundacja opiekuje się także małymi pacjentami Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Pomaga rodzicom w leczeniu i rehabilitacji dzieci, organizując turnusy rehabilitacyjne i refundując zakup leków.
- Stworzyliśmy rodzicom warunki, dzięki którym mogą przebywać z dzieckiem całą dobę – kontynuuje działaczka. - Nasi wolontariusze wspólnie z dziećmi świętują, bawią się i uczą. Działamy, aby dzieci szybciej wyzdrowiały i uwierzyły w to, że mogą żyć jak ich rówieśnicy.

1 procent ma ogromną wartość!
Opieka hospicjum i działalność Fundacji  jest z perspektywy rodzin pacjentów bezpłatna. Aby była świadczona, potrzebne są duże kwoty na leki, utrzymanie, dojazdy, sprzęt. „Pomóż Im” to fundacja non-profit: utrzymuje się z wpłat z tytułu 1% podatku, zbiórek publicznych i darowizn. Potrzebuje wsparcia wszystkich ludzi wrażliwych na cierpienie chorych dzieci.
- Jeśli wahają się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, polecamy wsparcie Fundacji – zachęca Magdalena Wieremiejuk. - Wystarczy w formularzu rocznego zeznania podatkowego PIT wpisać numer KRS: 0000 288 520 lub ściągnąć ze strony www.pomozim.bialystok.pl specjalny program do rozliczeń, za pomocą którego automatycznie przekażą nam Państwo swój 1%. Zachęcamy do skorzystania z darmowej aplikacji „Zostań wolontariuszem 1%” na Facebooku. Jeśli chcecie Państwo pomóc dzieciom, dla których liczy się każdy dzień, podawajcie dalej informację o naszej Fundacji wśród rodziny, znajomych czy sąsiadów. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie pozyskać fundusze, które pozwolą nam funkcjonować kolejny rok i opiekować się naszymi podopiecznymi. 

Opr. Mirosław R. Derewońko

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę