Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Po uwagach RIO prezydent zmienił charakter dodatków dla swoich zastępców, ale nie wysokość

Główne zdjęcie
Beniamin Dobosz (z-ca prezydenta), Mieczysław Czerniawski (prezydent Łomży) i Mirosława Kluczek (z-ca prezydenta)

Kontrolująca w ubiegłym roku łomżyński ratusz Regionalna Izba Obrachunkowa wskazała brak merytorycznych podstaw przyznania 20% stałego dodatku specjalnego do pensji zastępcom prezydenta Łomży. Kontrolerzy Izby wskazywali, że taki dodatek może co prawda być przyznany, a tylko za dodatkową pracę i jeszcze na z góry określony czas. I po uwagach RIO prezydent zmienił... charakter dodatków dla swoich zastępców, ale nie ich wysokość. Prezydent przyznał to w odpowiedzi na interpelację radnego Andrzeja Grzymały.

Jak wyjaśnia prezydent Mieczysław Czerniawski po wskazaniu przez RIO nieprawidłowość przyznania dodatku specjalnego na czas nieokreślony zastępcom prezydenta zmienił on treść przyznanego dodatku specjalnego „i dostosował go do art. 36 ust. 5 ustawy o pracownikach samorządowych”. Pan Beniamin Dobosz otrzymał dodatek specjalny w tej samej wysokości tj. 20 % naliczony łącznie od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego za zwiększony zakres obowiązków związanych z wykonywaniem czynności Pełnomocnika Prezydenta Miasta Łomży do spraw Podstrefy Łomżyńskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Pani Mirosława Kluczek otrzymała dodatek specjalny w tej samej wysokości tj. 20 % naliczony łącznie od wynagrodzenia zasadniczego dodatku funkcyjnego za zwiększony zakres obowiązków związanych z czynnym udziałem w naradach i spotkaniach dotyczących zarządzania kulturą i wykonywaniem obowiązku szkolnego przez placówki oświatowe. 
Oboje mają ten dodatek przyznany na czas określony do dnia 31 grudnia 2013 roku.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę