Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Poszli po rozum do głowy. Na Dwornej znowu będzie „z górki”

Główne zdjęcie
ul. Dworna

Prezydent Łomży zapowiedział powrót do „starej” organizacji ruchu na fragmencie ul. Dwornej pomiędzy ulicami Sadową i Al. Legionów. Stanie się to w kwietniu „jeżeli będą sprzyjające warunki atmosferyczne” bo przywrócenie zmienionego przez ratuszu w sierpniu ubiegłego roku kierunku dozwolonej jazdy samochodem po Dwornej „z górki” na „pod górkę” będzie wymagało wprowadzenia zmian, m.in. w oznakowaniu. Ratusz ze zmian na Dwornej wycofuje się po konsultacjach społecznych z mieszkańcami. Większość z biorących w nich udział – nawet przy na potęgę nabijanych głosach zwolenników jazdy „pod górkę”- opowiedziała się przeciw kierunkowi jazdy wytyczonemu przez obecne władze ratusza. Mieszkańcy chcą jeździć „z górki” i prezydent teraz zapowiedział, że tę wolę uszanuje.

Konsultacje społeczne w sprawie Dwornej trwały od 21 stycznia do 19 lutego 2013r. Ich wyniki na sesji Rady Miejskiej Łomży przedstawił prezydent Mieczysław Czerniawski oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Andrzej Karwowski. Głosować można było papierowo, albo za pośrednictwem internetu, przy czym jak przyznał ratusz istniała możliwość wielokrotnego oddania głosu z jednego adresu sieciowego IP.  I okazało się, że w wielu przypadkach głosów z jednego adresu IP było znacznie więcej niż jeden, np. w jednym przypadku 697. Niemniej nawet przy takim zaangażowaniu zwolennicy kierunku jazdy wyznaczonego przez obecne władze ratusza nie zdobyli większości. Jak podano suma liczby głosów oddanych poprzez wypełnienie papierowego formularza w Punkcie Informacji Mieszkańców i w ankiecie internetowej bez uwzględniania adresów IP dawała wynik 51” do 49% na rzecz zwolenników jazdy „z górki” czyli po staremu. Po odrzuceniu wielokrotnych głosów z jednego adresu IP ich przewaga wzrosła aż do 81% wobec 19%   opowiadających się za jazdą „pod górkę”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę