Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Autobusem do Venedy

Za osiem dni – w przyszły czwartek – otwarta ma zostać Galeria Veneda. Na to wydarzenie szykuje się także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Samorządowa firma chce zarobić na dowożeniu klientów do znajdujących się tu sklepów. Już od poniedziałku ma ruszyć nowa linia autobusowa nr 16, która będzie jeździła pomiędzy szpitalem a Placem Kościuszki i dwa razy na dzień – rano i wieczorem - pojedzie przez Piątnicę, Czarnocin aż do Pęzy.

- Otwarcie Galerii Veneda to jeden z czynników uruchomienia linii., Drugim jest kwestia dowożenia dzieci z gminy Piątniaca do szkół  – mówią pracownicy MPK. 
Dodajmy, że w związku z planami otwarcia nowych galerii handlowych w Łomży przed rokiem MPK uruchomiło linię nr 17. Jej trasa zaczynała się w okolicach Wyższej Szkoły Agrobiznesu i ulicami: Wojska Polskiego, Spokojna, Piłsudskiego, Zawadzką i Sikorskiego prowadziła do Nowogrodzkiej, i kończyła się przy byłej Targowicy.  Ta linia jednak po pół roku działalności została zawieszona – jak wówczas mówiono - do chwili otwarcia Venedy. Póki co jednak kierownictwo MPK nie zdecydowało czy ta linia w najbliższym czasie zostanie odwieszona.

Dodajmy, że nowa linia nr 16 ma ruszyć w poniedziałek 4 marca. Jej trasa przejazdu to:  Al. Piłsudskiego ,,Kasztelańska’’ – ul. Zawadzka „Galeria Veneda” – ul. Sikorskiego – ul. Al. Legionów - Pl. Kościuszki Jantar – ul. Zjazd – Piątnica – Pęza. Szczegółowych informacji o jej kursach udziela dyspozytor MPK pod czynnym całą dobę telefonem 86-216-03-35.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę