Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Galeria Veneda na oku nadzoru budowlanego

Główne zdjęcie
Galeria Veneda

Galeria Veneda w Łomży przeżywa prawdziwe oblężenie. Jeszcze nie klientów, tylko firm wyposażających swoje sklepy i stoiska, a od trzech dni także inspektorów Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Łomża. Wcześniej Galerię pod względem bezpieczeństwa sprawdzali strażacy i pracownicy sanepidu. Obie instytucje wydały opinię pozytywną. - O wynikach kontroli w Venedzie będę mogła poinformować dopiero w poniedziałek w południe – zapowiada Grażyna Gosiewska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, pod której przewodnictwem inspektorzy oglądają, sprawdzają i mierzą cały obiekt od stóp do głów.

O wyjaśnienie, czym konkretnie zajmują się inspektorzy podczas kontroli obiektów, poprosiliśmy powiatowego inspektora nadzoru budowlanego powiatu łomżyńskiego.
- Protokół kontroli zawiera ściśle określony katalog spraw, którymi zajmują się inspektorzy – mówi Barbara Stalewska. - Pierwsza grupa dotyczy zgodności obiektu z projektem zagospodarowania działki, w tym wypadku u zbiegu ulicy Sikorskiego i Zawadzkiej, czyli lokalizacji budynków i urządzeń oraz zieleni. Druga grupa to szereg zagadnień, związanych ze zgodnością obiektu z projektem architektoniczno-budowlanym.
Inspektorzy sprawdzają charakterystyczne parametry techniczne Venedy, m.in., kubaturę: wysokość, długość i szerokość budynku galerii. Stwierdzają zgodność widocznych elementów konstrukcji, czyli słupów i stropów. Interesuje ich geometria dachu: kąt nachylenia, wysokość kalenicy i układ połaci dachowych. Zwracają uwagę na wyposażenie budowlano-instalacyjne, zapewniające użytkowanie zgodne z przeznaczeniem: sieci wentylacji i klimatyzacji, grzewcze, wodociągowe i sanitarne w pomieszczeniach dla klientów i socjalnych dla pracowników.
- Stało się już normą, że inspektorzy bacznie przyglądają się, czy w obiekcie zapewnione są warunki niezbędne do korzystania przez osoby niepełnosprawne, zwłaszcza na wózkach inwalidzkich – dodaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w starostwie łomżyńskim. - Interesuje nas, na przykład, układ podjazdów i dostosowanie sanitariatów do potrzeb ludzi z niepełnosprawnością ruchową.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę