Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Znaczący spadek cen mleka

Wraz z nowym rokiem spadły ceny skupu mleka. Rolnicy z województwa podlaskiego w styczniu za litr mleka średnio dostawali o blisko 10 groszy, czyli o ponad 6% mniej niż w grudniu 2012 roku. Z danych GUS wynika, że w styczniu średnia cena skupu mleka spadła w całym kraju. Była niższa niż w grudniu, ale także niższa niż przed rokiem. U nas spadek cen był jednak większy.

W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka w styczniu wyniosła 128,54 za 1 hl, podczas  gdy w grudniu 2012 roku było to 137,18 zł. Niemniej ceny jakie za mleko otrzymują rolnicy z regionu w dalszym ciągu należą do najwyższych w kraju. Tylko nieco więcej niż „nasi” za mleko w styczniu otrzymali rolnicy z zachodniej Polski z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.  
Średnio w kraju za 1 hl mleka mleczarnie w styczniu płaciły w skupie 123,48 zł, tj. mniej o 1,8% niż przed miesiącem i o 2,7% niż przed rokiem.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę