Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Narkotyki u mechanika

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Ponad 4 kilogramy marihuany oraz 72 gramy amfetaminy znaleźli policjanci w warsztacie mechaniki samochodowej w Ostrowi Mazowieckiej. Zatrzymano pięć osób. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że przejęte narkotyki pochodziły z Holandii, a zatrzymane osoby były powiązane z grupą przestępczą zatrzymaną w październiku minionego roku na terenie Zambrowa i Łomży. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

Jak relacjonują policjanci przejęcie narkotyków nie było przypadkowe. Z ich  ustaleń operacyjnych wynikało, że właściciel posesji może posiadać znaczne ilości marihuany. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. W warsztacie mechaniki samochodowej policjanci odnaleźli sportową torbę, a w niej 4 kilogramy marihuany i 72 gramy amfetaminy. W tej sprawie zatrzymano 5 osób w wieku od 21 do 47 lat. Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. 
Policja podaje także, że zatrzymane osoby były powiązane z grupą przestępczą zatrzymaną w październiku minionego roku na terenie Zambrowa i Łomży. Wówczas przejęto ponad 1,6 kilograma narkotyków i zatrzymano cztery osoby. 

Akcję w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzili policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Z ustaleń policjantów wynika, że przejęte narkotyki pochodziły z Holandii i miały trafiać do dyskotek i lokali rozrywkowych na terenie województwa podlaskiego.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za handel takimi substancjami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku obrotu znacznymi ilościami takich środków sprawca w więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę