Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Jeszcze tylko wbicie pierwszej łopaty i remont drogi Nowogród – Kuzie będzie można zacząć

- Po niedzieli będzie przekazanie placu budowy, a w połowie lutego mamy mieć taką małą uroczystość związaną z wbiciem pierwszej łopaty, od której fizycznie zacznie się już remont drogi Nowogród – Kuzie – mówi Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego. - Na remont tej drogi mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat i cieszę się, że wreszcie się jej doczekaliśmy - dodaje. Umowa łomżyńską firmą Makbud jako wykonawcą remontu około 18 km drogi wojewódzkiej nr 645 od Nowogrodu do granic województwa, oraz skrzyżowania jej z drogą wojewódzką (648) prowadzącą z Nowogrodu do Miastkowa i fragmentem tej drogi, została już podpisana.

Miejscami podziurawiona niczym szwajcarski ser droga wojewódzka nr 645 zupełnie nowe oblicze ma zyskać w ciągu dwóch lat. Będzie mocniejsza i szersza jezdnia - szerokości 7 metrów  na całej długości, a do tego utwardzone pobocza i częściowo, w miejscach gdzie przebiega przez poszczególne miejscowości i wsie, chodniki.
- Cieszę się, że po całych tych przepychankach najpierw z zapewnieniem finansowania, później z przetargiem i odwołaniami mamy już wszystkie prace papierkowe za sobą i można będzie wreszcie fizycznie zacząć ten remont – mówi Jacek Piorunek.
Formalnie w najbliższą środę 6 lutego Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przekaże Makbudowi plac budowy. 
- Planujemy jeszcze gdzieś w połowie lutego oficjalnie wbicie pierwszej łopaty, i na drodze pojawią się już budowlańcy – mówi Piorunek. - Sądzę, że do końca 2014 roku będziemy mieć już drogę wysokich standardów - dodaje. 
Remont drogi Nowogród – Kuzie ma kosztować nieco ponad 45 mln zł. W tym samym czasie wyremontowany ma być także most na Narwi w Nowogrodzie. Umowa z wykonawcą tego remontu nie jest jeszcze podpisana, ale zapewniają w PZDW ma być podpisana w najbliższych dniach. Wyremontowanie i przebudowanie mostu ma kosztować niemal 14,5 mln zł. Większość środków (85%) zarówno na remont drogi jak i mostu ma pochodzić z unijnej  dotacji w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę