Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zator lodowy na Pisie. Woda w Dobrymlesie niebezpiecznie rośnie

Za mostem w Cieciorach na Pisie utworzył się kilkukilometrowy zator  lodowy. W  jego konsekwencji wezbrana woda zalała drogi dojazdowe do mostu oraz przyległe tereny. Zostały podtopione niektóre domostwa. Wprowadzono stan ostrzegawczy zagrożenia powodziowego dla terenów gmin Turośl i Kolno, a samorządowcy na pomoc wezwali wojsko. Saperzy mieliby przy pomocy ładunków wybuchowych skruszyć lodowy zator.

Dziś w południe na Pisie w Ptakach woda o 11 cm przekraczała stan ostrzegawczy, w Dobrymlesie o 28 cm.  W obu przypadkach do osiągnięcia stanu alarmowego w czwartkowe południe brakowało jeszcze po mniej niż 20 cm. Tymczasem hydrolodzy prognozują, że w ciągu najbliższej doby w związku ze spływem wód opadowo-roztopowych w Dobrymlesie istnieje możliwość wzrostu poziomu wody do stanu około alarmowego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę