Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@

SLD wraca do Łomży

Po kilku latach przerwy Sojusz Lewicy Demokratycznej odbudowuje miejskie struktury. Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Rady Powiatowej SLD w Łomży podjęto uchwałę o powołaniu Koła Miejskiego w Łomży, a wcześniej na takie posunięcie zgodę wydała także Rada Wojewódzka partii. - W mieście i regionie jest coraz więcej osób chcących przystąpić do SLD – mówi Zenon Żyjewski szef powiatowych struktur lewicy. Żyjewski na razie nie chce zdradzać kto stoi na czele grupy inicjatywnej. Przyznaje, że Sojusz zaczyna przygotowywać się już do przyszłorocznych wyborów samorządowych.

- Jestem przekonany, że w najbliższych wyborach nasze wyniki będą lepsze niż w poprzednich – mówi Żyjewski zwracają uwagę choćby na sondaże, w których lewica znowu zyskuje. - Ale coraz większe poparcie dla nas czujemy także w zwykłych rozmowach z mieszkańcami Łomży – dodaje.
I właśnie odbudowa po 5 czy 6 latach przerwy miejskiego koła SLD ma być tego wynikiem.
- Jak ubywało nam członków, to koło to zostało rozwiązane. Teraz członków jest znacznie więcej niż choćby jeszcze rok temu, dlatego jest potrzeba jego odtworzenia – mówi Żyjewski uściślając, że dziś legitymację partyjną w Łomży i najbliższej okolicy ma kilkadziesiąt osób.  

Czerniawski da SLD władzę w mieście?
Zenon Żyjewski mówi, że za wcześnie dziś mówić czy prezydent Mieczysław Czerniawski ponownie będzie kandydatem SLD w wyborach na prezydenta Łomży w 2014 roku. 
- Decyzja zależy przede wszystkim od woli prezydenta Czerniawskiego – podkreśla Żyjewski dodając, że jest on członkiem SLD.
Wczoraj prezydent Mieczysław Czerniawski udał się do Sejmu, gdzie SLD zorganizowało naradę samorządową na której zaprezentowany został raport o stanie samorządu terytorialnego w Polsce. 

 Szef Sojusz Leszek Miller zapowiedział też, że w ramach przygotowań do przyszłorocznych wyborów samorządowych SLD chce wiosną zorganizować 16 regionalnych konferencji dotyczących władzy lokalnej, a na jesieni politycy SLD przedstawią program który będzie pokazywał, czym SLD w 2014 roku będzie chciał przekonywać wyborców na szczeblu gminy, powiatu i województwa. 

- SLD jest dużą partią i na pewno przedstawi swoich kandydatów na wszystkie szczeble władzy samorządowej – zapowiada Zenon Żyjewski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę