Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Trudne testy?

Główne zdjęcie
WORD w Łomży

- Ludzie zaczną się uczyć kodeksu drogowego, a nie testów na pamięć – tak o nowych teoretycznych egzaminach na prawo jazdy mówi Mirosław Oliferuk dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Ta placówka była jedną z nielicznych w kraju, która egzaminowanie na nowych zasadach wprowadziła już w poniedziałek tydzień temu. I choć możliwości techniczne były to jednak chętnych by zmierzyć się z nową rzeczywistością wielu nie było. Przez cały ubiegły tydzień do egzaminu teoretycznego w łomżyńskim WORD-zie przystąpiło 7 osób. Zdała jedna.

Jeszcze w piątek 18 stycznia w łomżyńskim WORD-dzie przeprowadzono 701 egzaminów. Był to ostatni dzień egzaminowania teoretycznego na starych zasadach i właśnie niemal wszystkie egzaminy były wówczas teoretyczne. W poniedziałek 21 stycznia egzaminów na prawo jazdy było około 200, ale niemal wszystkie z nich to były egzaminy praktyczne. I tak jest od tamtej pory. Chętnych na egzaminy teoretyczne jest niewielu, a na praktyczny dużo. 
- Aby przeprowadzić egzaminy praktyczne osób, które przed zmianą przepisów zdały egzamin teoretyczny potrzebujemy około dwóch miesięcy – ocenia dyrektor Oliferuk.   

Dyrektor Oliferuk kolejek na egzaminy teoretyczne na razie się nie spodziewa. Wszyscy ci, którzy mogli postarali się aby zdać je na starych – łatwiejszych – zasadach. Niemniej nowy egzamin teoretyczny nie jest aż tak straszny jak można by wnioskować po wynikach egzaminowania z pierwszego tygodnia.
- Dziś rano jedna osoba zdała egzamin teoretyczny zdobywając maksymalną ilość punktów - mówi Oliferuk dodając, w wczoraj (28 stycznia) zdawalność egzaminu teoretycznego w łomżyńskim WORD-zie była na poziomie 50%. - Z czterech osób, które przystąpiły do egzaminu zdały dwie. Aby zdać egzamin trzeba teraz nauczyć się kodeksu drogowego, a nie testów na pamięć – ocenia dyrektor Mirosław Oliferuk.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę