Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nietrzeźwi nadal na drogach

Przez weekend łomżyńscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwa gmina”, mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy są potencjalnymi sprawcami zdarzeń drogowych. Sprawdzili trzeźwość ponad pół tysiąca kierowców poruszających się po drogach powiatu łomżyńskiego. Pomimo ciągłych apeli o trzeźwą jazdę złapano czterech pijanych kierowców. Rekordzistą okazał się zatrzymany niedzielnym popołudniem w centrum Wizny 46-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,7 promila alkoholu.

Tymczasem w sobotę wieczorem w Białymstoku pijany kierowca wjechał oplem na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z vw lupo. Na miejscu zginęła 32-letnia kierująca lupo a jej niespełna 5-letnia córeczka z poważnym urazem głowy trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u 22-letniego kierującego corsą ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że chwilę wcześniej ten sam mężczyzna doprowadził do zderzenia z taksówką, po czym uciekł z miejsca kolizji.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Proszą też o rozwagę przy podejmowaniu decyzji o siadaniu za kierownicę następnego dnia po wypiciu alkoholu. Nawet pozornie dobre samopoczucie nie jest gwarancją, że organizm wolny jest od wcześniej wypitego alkoholu. Konsekwencją jazdy w stanie po użyciu alkoholu (a więc od 0,1 mg/dm3 do 0,25 mg/dm3), oprócz kary pieniężnej i 10 punktów karnych, jest obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 do trzydziestu sześciu miesięcy. W przypadku przekroczenia wyniku 0,25 mg/dm3 kierowanie pojazdem jest uznane za przestępstwo umyślne karane grzywną, 10 punktami karnymi oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych od roku do 10 lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę