Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Makbud wyremontuje drogę Nowogród - Kuzie?

Łomżyńska firma Makbud złożyła najkorzystniejszą ofertę na modernizację drogi Nowogród – Kuzie - ogłosił Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Koszty prac przy kompletnej przebudowie około 18 km drogi wojewódzkiej nr 645, a także odcinka tej drogi przez Nowogród wraz ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką (648) prowadzącą z Nowogrodu do Miastkowa i fragment tej drogi, firma wyceniła na nieco ponad 45 mln zł. Remont, zgodnie z zamówieniem przetargowym, miałby zacząć się jeszcze w styczniu i potrwać niespełna dwa lata. Zakończenie prac określono na 30 października 2014.

Przypomnijmy o zlecanie na remont tej drogi zabiegało osiem firm. Oferta łomżyńskiego MAKBUD-u, od kilku lat będącego oddziałem firmy UNIBEP S. A. była najtańsza ze wszystkich zgłoszonychm, a najdroższa z ofert sięga 72 mln zł.
Zgodnie z zamówieniem PZDW droga wojewódzka 645 od granicy województwa do Gawrychy, a także na odcinkach Gawrychy – Dłużewo i Zbójna – Nowogród ma mieć nie tylko nową jezdnię o szerokości 7 metrów, ale do tego będą utwardzone pobocza, i na znacznej długości także chodniki. 

Wcześniej PZDW w Białymstoku wskazał najkorzystniejszą ofertę na przebudowę mostu przez Narew w Nowogrodzie. Za 14,4 mln zł ma tego dokonać firma Eurovia Polska S.A. z Bielan Wrocławskich. Zgodnie z zamówieniem liczący blisko 250 merów długości mostu na Narwi ma  zyskać nową nawierzchnię, ale także będzie miał m.in. szersze chodniki umożliwiające przeprowadzenie dwukierunkowego ciągu rowerowego z lewej oraz ciągu pieszego z prawej strony, oraz  podniesioną dopuszczalną nośność.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę