Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pijane mamy z Łomży

O dwóch ujawnionych przypadkach opiekowania się przez pijane mamy dziećmi informują policjanci z Łomży. Oba wydarzyły się w ubiegły czwartek. W jednym przypadku pijana kobieta – mająca ponad 2 promile alkoholu w organizmie zajmowała się trzymiesięcznym niemowlęciem, w drugim mama od której wyczuwalna była woń alkoholu przyszła po dziecko do szkoły. W obu przypadkach policję zaalarmowali widzący to ludzie.

Jak podaje policja w czwartek około godziny 15:30 policja została wezwana do jednej ze szkół podstawowych w Łomży. Tam po swojego syna zgłosiła się matka, od której wyczuwalna była woń alkoholu. To zaniepokoiło panią pedagog, która o swoich spostrzeżeniach powiadomiła policję. Ostatecznie dzieckiem zajęła się babcia.
Niewiele później  około godziny 17:00 dyżurny policji w Łomży skierował policyjny patrol wspólnie z pracownikami MOPS-u na ulicę Żabią. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nietrzeźwa matka opiekuje się tam swoim 3-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu okazało się, że kobieta była pijana. Badanie alkomatem wykazało, że matka niemowlęcia miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, w związku z czym dziecko trafiło pod opiekę pogotowia opiekuńczego. 

Funkcjonariusze przypominają także, że zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym władza rodzicielska obejmuje w szczególności obowiązek i prawo rodziców do wykonywania opieki oraz wychowania dziecka z poszanowaniem jego godności i praw.
- Niewłaściwa opieka nad dzieckiem może skutkować konsekwencjami prawnymi. Sąd opiekuńczy może wobec rodziców zastosować nadzór kuratora sądowego. Jeżeli to nie pomoże, wówczas sąd może zarządzić umieszczenie małoletniego w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka - 
przypominają łomżyńscy policjanci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę