Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Skup mleka się zmniejszył, ale za mało by rolnicy uniknęli kar

„Wciąż istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw” – ocenia Agencja Rynku Rolnego, która podała dane dotyczące skupu mleka za listopad. - Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 8 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 ukształtował się na poziomie 68,32% - podaje ARR prognozując, że jeżeli dotychczasowa dynamika skupu mleka utrzyma się do końca tego sezonu prognozuje się, że przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 2%.

W listopadzie 2012 r. odnotowano znaczący spadek wolumenu skupionego mleka. W analizowanym miesiącu podmioty skupiły ok. 743,2 mln kg mleka, czyli o 7,8% mniej niż w październiku 2012 r. i o 0,9% więcej niż przed rokiem. 
- Pomimo tak dużego spadku odnotowanego w listopadowych dostawach mleka do skupu, wciąż istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw – ocenia ARR.
W sumie w ciągu ośmiu miesięcy roku kwotowego czyli w okresie od  kwietnia do listopada 2012 r. skupiono w Polsce ok. 6,68 mld kg po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 03.01.2013 r.), czyli o 5,1% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku kwotowego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę