Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Poparcie z Łomży dla papieża

Główne zdjęcie
Edward Zieliński

Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej wysłała na ręce papieża Benedykta XVI list z wyrazami jedności w obliczu nieuzasadnionych ataków ze strony światowych mediów po ogłoszeniu treści papieskiego Orędzia na 46 Światowy Dzień Pokoju. Pod listem, w imieniu całej Rady, podpisał się jej przewodniczący Edward Zieliński. „Ze smutkiem i szczerym bólem odbieramy dochodzące do nas ze strony niektórych środowisk słowa sprzeciwu i pogardy dla głoszonej przez Ciebie prawdy oraz wrogości wobec Twojej osoby” - czytamy w liście.

W liście Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej czytamy, że w papieskim Orędziu na 46 Światowy Dzień Pokoju „odnajdujemy profetyczny żar i ewangeliczna przejrzystość wymagań stawianych nade wszystko uczniom Chrystusa i proponowanym wszystkim ludziom dobrej woli”. 
- „Z radością w sposób szczególny przyjmujemy podkreślenie iż poszanowanie życia ludzkiego na każdym etapie oraz ochrona praw rodziny i małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety to jedne z zasadniczych warunków pokoju na świecie” – napisał  przewodniczący Rady Edward Zieliński. - 
„Łączymy się z Tobą w cierpieniu i jednocześnie prosimy abyś w dalszym ciągu z odwagą umacniał braci w wierze.”

Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej powołał Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek w 2004 roku. Założyło ją 15 organizacji „które świadczą o Chrystusie we współczesnym świecie i Kościele”. 
Zgodnie ze statutem RRiSK DŁ Ruchem lub Stowarzyszeniem katolickim nazywamy takie grupy katolików, które: 
- stawiają na pierwszym miejscu powołanie każdego chrześcijanina do świętości, zachowują wierność w wyznawaniu i nauczaniu wiary katolickiej,
- dają świadectwo trwałej i autentycznej komunii znajdującej wyraz w łączności z Papieżem i biskupami, a także ożywia je zawsze gotowość do wzajemnej współpracy z innymi członkami Kościoła,
- trwają w zgodności z apostolskimi celami Kościoła i podejmują udział w ich realizacji, 
- cechuje je zaangażowana obecność w ludzkiej społeczności, będąca zawsze - w świetle Społecznej Nauki Kościoła - służbą na rzecz pełnej godności człowieka (por. Christijideles Laici 30).

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę