Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Ratusz tłumaczy się z zakupów z wolnej ręki

W odpowiedzi na artykuł opublikowany na portalu www.4lomza.pl 15 grudnia 2012 roku pt. „Zakupy z wolnej ręki - w ratuszu dosłownie” informuję, że kontrola RIO dotyczyła roku 2011 i innych wybranych okresów. Tymczasem jeszcze w 2011 roku zostały doprecyzowane przepisy, dotyczące zamówień publicznych. Przyjęty tryb postępowania zapewnia przejrzystość w dokumentowaniu postępowań, w tym również w kwotach poniżej 14.000 euro – zapewnia Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta miasta.

Aktualnie tryb postępowania przy udzielaniu zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Łomży i jednostkach organizacyjnych Miasta Łomża reguluje Zarządzenie Nr 306/11 Prezydenta Miasta Łomża z dnia 28 grudnia 2011r wraz ze zmianą dokonaną Zarządzeniem Nr 64/12 Prezydenta Miasta Łomża z dnia 23 marca 2012r. Zarządzenie to precyzuje tryb postępowania zarówno przy udzielaniu zamówień podlegających ustawie Prawo zamówień publicznych jak i tryb udzielania zamówień o wartości poniżej 14.000 euro.
W zakresie zamówień o wartości poniżej 14.000 euro przyjęto następującą procedurę:
- wydatki w kwotach do 5.000 zł. wymagają opisu celowości na dowodzie zakupu,
- wydatki w kwotach przekraczających 5.000 zł do 10.000 zł wymagają udokumentowania wybór danego Wykonawcy
- wydatki w kwotach przekraczających 10.000 zł realizowane są z udziałem pracowników Referatu Zamówień i Zakupów Publicznych.

Pracownicy wydziałów realizujących dane zamówienie sporządzają dokumentację postępowania tj. wniosek o udzielenie zmówienia publicznego do 14.000 euro, zaproszenie do złożenia ofert, opis przedmiotu zamówienia oraz w zależności od rodzaju postępowania wzór umowy i inne wymagane dokumenty, które po akceptacji właściwej osoby spośród Kierownictwa Urzędu (Prezydent Miasta lub Zastępcy Prezydenta Miasta) przekazują do realizacji do Referatu Zamówień i Zakupów Publicznych. Wraz z tymi dokumentami przekazują również listę potencjalnych wykonawców. 
Pracownicy Referatu Zamówień i Zakupów Publicznych przekazują elektronicznie zaproszenia do złożenia ofert do potencjalnych (minimum 3 ) wykonawców na rynku. W sytuacji braku rozeznania co do potencjału rynku w zakresie danego zamówienia, zaproszenie do złożenia ofert umieszcza się na stronie BIP, co daje możliwość dotarcia z zaproszeniem do złożenia ofert do szerokiego grona wykonawców.
Wyjaśnienia do powyższych zasad przekazano naczelnikom poszczególnych wydziałów.

Anna Sobocińska
Rzecznik Prasowy
Prezydenta Miasta Łomży
Urząd Miejski w Łomży

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę