Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nielegalne papierosy

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Pięciu Litwinów, którzy w dwóch samochodach przewozili szmuglowane papierosy wpadło w Łomży. W Chryslerze oraz Audi A6 przewozili blisko 25 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Według wyliczeń policji gdyby papierosy trafiły na rynek z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i VAT straciłby ponad 400 tysięcy złotych.

Samochody z papierosami przez Łomżę przejeżdżały nocą. Zatrzymano je około 23.00. Dokonali tego wspólnie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku oraz Straży Granicznej w Augustowie. 
- Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, że podróżujące nim osoby przewożą papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy – podają policjanci. 
I rzeczywiście w samochodach poza pięcioma osobami w wieku od 25 do 49 lat znajdowało się także blisko 25000 paczek nielegalnych papierosów. Litwini zostali zatrzymani. Będą odpowiadać przed sądem. Za posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę