Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Caritas zebrała dary do paczek świątecznych dla ubogich

- Dzięki dużej ofiarności mieszkańców Diecezji Łomżyńskiej i społecznej pracy wolontariuszy, zebraliśmy około 11 ton żywności – mówi z satysfakcją Małgorzata Gutowska, koordynatorka projektów łomżyńskiej Caritas, której wolontariusze pod hasłem „TAK, pomagam!” zbierali w piątek i sobotę dary w sklepach Łomży i 12 miejscowości regionu. - Pozwoli to nam na przygotowanie tylko w samej Łomży ponad 200 paczek świątecznych dla ponad 500 osób. Oprócz tego, w ramach naszej akcji żywność zbierali wolontariusze, m.in., w parafiach Bożego Ciała, Miłosierdzia Bożego i św. Brunona, co znacznie zwiększy liczbę rodzin obdarowanych na święta.

Tegoroczną zbiórkę żywności przed świętami Bożego Narodzenia przeprowadzali wolontariusze z parafialnych i szkolnych kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Dary przyjmowali do koszy od klientów, sprzedawców i właścicieli sklepów w: Łomży, Kolnie, Zambrowie, Stawiskach, Grajewie, Szepietowie, Wiźnie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Łapach, Sokołach, Brańszczyku i Długosiodle.

Paczki i spotkania opłatkowe w świetlicy i kuchni Caritas
- Zebraną żywność przeznaczymy na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin najuboższych z parafii, które włączyły się w akcję, hospicjum w Łomży, hospicjum w Ostrołęce oraz dla podopiecznych Kuchni Caritas w Łomży – zapowiada Małgorzata Gutowska. - Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ludziom o wrażliwych sercach za chęć dzielenia się z innymi.
- A teraz czeka nas kolejne duże zadanie logistyczne – dodaje Katarzyna Karwowska, kierowniczka Ośrodka Wsparcia Rodziny im. św. Faustyny Kowalskiej w Łomży. - Trzeba przygotować paczki, w których znajdą się, m.in., mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy, wędliny i słodycze. Dokomponujemy dary z własnych funduszy i dotacji Urzędu Miejskiego, zwłaszcza o słodycze, aby paczki były różnorodne i bardziej wartościowe. Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy do wszystkich darczyńców!
Wydawanie paczek będzie odbywało się w Kuchni Caritas przy ul. Pięknej 5: w środę  od godz. 10. do godz. 14.30 i w czwartek w godz. 8. - 13. Osoby odbierające paczki powinny mieć skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
- Już od kilku lat dialog między naszymi instytucjami układa się naprawdę świetnie, przez co unikamy dublowania pomocy – ocenia kierowniczka OWR. - Mam nadzieję, że żadna rodzina w potrzebie nie zostanie bez prezentu od łomżyniaków i Caritas.
Dzień wcześniej, bo już we wtorek o godz. 16., w świetlicy socjoterapeutycznej Caritas przy ul. Giełczyńskiej 20 rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla ok. 25 podopiecznych, czyli dzieci w wieku od sześciu do szesnastu lat. Natomiast w piątek od godz. 11. przez dwie, trzy godziny w Kuchni Caritas będzie odbywało się dla 25 osób ubogich składanie życzeń, połączone z kolędowaniem i posiłkiem wigilijnym. Caritas zapewnia, że nikt samotny, głodny czy bezdomny nie odejdzie z kwitkiem.

Bożonarodzeniowy dar serca dla Janusza Chojnowskiego
Ponadto Caritas zamierza podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej  w sobotę od godz. 15. do 18. przeprowadzić zbiórkę do puszek. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Janusza Chojnowskiego, walczącego z chorobą nowotworową 41-latka z Łomży. Dodajmy, że do pomocy przyłączyli się już artyści z Łomży i Zambrowa, przekazując swoje prace na aukcję w Centrum Katolickim. Przygotowana przez Stowarzyszenie Szansa z Zambrowa i rodzinę aukcja prac przyniosła ok. 15 000 zł. Zbiórka podczas II Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej będzie przebiegała pod hasłem: „Bożonarodzeniowy Dar Serca – dla Janusza”. 

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę