Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Sezon na pożary

W Jedwabnem w pożarze domu w sobotę zginął człowiek. Nie był to jedyny pożar jaki wybuchł w ostatnich dniach w regionie. Paliło się także w Nowym Cydzynie i w Grądach pod Nowogrodem. W Kolnie strażacy musieli ewakuować z balkonu kobietę z trzymiesięcznym dzieckiem, bo sama nie mogła opuścić budynku z uwagi gęsty, gryzący dym na klatce schodowej.

Do zdarzenia w Kolnie doszło w piątek wieczorem. Strażacy zostali zawiadomieni o dużym zadymieniu w budynku mieszkalnym oraz o prawdopodobnej obecności w nim kobiety z małym dzieckiem. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się w piwnicy budynku mieszkalnego, a na pierwszej kondygnacji na balkonie znajduje się kobieta z małym dzieckiem, która nie może sama opuścić budynku z uwagi na silne zadymienie klatki schodowej. Jedna grupa ratowników zajęła się ewakuacją kobiety i jej dziecka, druga gasiła pożar w piwnicy. Strażacy informują, że kobietę oraz dziecko przekazano przybyłemu na miejsce pożaru zespołowi ratownictwa medycznego, ale w zdarzeniu nie odnieśli oni żadnych obrażeń. Sama akcja gaśnicza trwała 6 godzin. 

W weekend było znacznie więcej zgłoszeń o pożarach i niestety nie wszystkie zakończyły się  szczęśliwie. W sobotę po południu w pożarze jednego z drewnianych domów w Jedwabnem zginął 57-letni właściciel. Kolejny pożar odnotowano w sobotę około godziny 19:30 w miejscowości Nowy Cydzyn w gminie Piątnica. W wyniku pożaru doszło do spalenia samochodu skoda felicja, podnośnika kolumnowego oraz innych urządzeń i elektronarzędzi, będących na wyposażeniu warsztatu. Straty wstępnie oszacowano na około 20 tysięcy złotych. 
Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 00:30 w miejscowości Grądy w gminie Nowogród. Ogień  objął i strawił drewniany budynek gospodarczy oraz znajdujące się wewnątrz budynku dwie palet papy, 100 metrów sześciennych wełny mineralnej, trzy młynki, motocykl JAWA, dwa rowery, drzwi, okna oraz inne znajdujące się tam przedmioty. W tym wypadku właściciel oszacował swoje straty na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. 

Przyczyny pożarów i okoliczności zdarzeń ustalają teraz policjanci. Niemniej tradycyjnie już zimą, w związku z dogrzewaniem się mieszkańców strażacy notują więcej zgłoszeń o pożarach  związanych z różnego rodzaju awariami urządzeń grzewczych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę