piątek, 22 listopada 2019 napisz DONOS@
191119103851.png

Włamanie do „Solidarności” i biura europosła Kurskiego

Nocą włamano się do znajdującego się przy ulicy Dwornej biura łomżyńskiej Solidarności. Nieznani sprawcy włamali się, zdemolowali i okradli kilka pomieszczeń. Wśród tych do których się dostali jest także biuro poselskie Solidarnej Polski – europosła Jacka Kurskiego i posła na Sejm RP Jacka Boguckiego. Wstępne straty szacowane są na około 4200 złotych.

Nieznani sprawcy do kamienicy „Solidarności” dostali się wyłamując panel w metalowych drzwiach wejściowych. Później włamywali się i plądrowali kolejne pomieszczenia. Henryk Piekarski, szef miejskiej „Solidarności” mówi, w sumie dostali się do sześciu pomieszczeń. Największe straty są w części zajmowanej przez Solidarność Oświaty. Tu złodzieje zabrali m.in. monitor, oraz kasetkę z pieniędzmi. Aby ją wynieść musieli rozwalić część mebli, bo była ona na stałe przymocowane do podłogi jednego z nich. 
- Kasetkę zabrali wraz z podłogą tego regału – mówi Piekarski.
Złodziej dostali się także do pomieszczeń łomżyńskiego oddziału NSZZ Solidarność, do pomieszczenia drukarni i biura poselskiego posłów Solidarnej Polski. 
Podinsp. Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży podaje, że zdarzenie miało charakter włamania rabunkowego. Złodziej kradli wszystko co popadnie z pomieszczeń do których weszli. Skradziono m.in. sto długopisów i sprzęt elektroniczny. Najprawdopodobniej w trakcie złodzieje nagle przerwali „skok”. Na korytarzu były ułożone różnego rodzaju urządzenia elektroniczne naszykowane do wyniesienia, ale z jakichś powodów ich nie zabrano.

Foto: Przewodniczący łomżyńskiej solidarności Henryk Piekarski pokazuje pokój wydziału oświaty
Foto: Wymiana panelu w drzwiach, którym weszli złodzieje
Foto:
Foto: Miejsce po szafce  z kasetką
Foto: Uszkodzone jedne z drzwi
Foto: Uszkodzone drzwi i zamek do pomieszczeń europosła Jacka Kurskiego i posła Jacka Boguckiego z Solidarnej Polski
Foto: Uszkodzone drzwi i zamek do pomieszczeń europosła Jacka Kurskiego i posła Jacka Boguckiego z Solidarnej Polski
Foto: Uszkodzony i wybity panel z drzwi wejściowych
Foto: Uszkodzony i wybity panel z drzwi wejściowych
Foto: Zdemolowany pokój wydziału oświaty
Foto: Zdemolowany pokój wydziału oświaty
Foto: Zdemolowany pokój wydziału oświaty

 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę