Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Organizację ruchu pod Venedę trzeba zmienić

Główne zdjęcie
Zmodernizowane skrzyżowanie przy Venedzie

Organizacja ruchu zarówno na skrzyżowaniu Sikorskiego z Zawadzką jak i na Rondzie Lutosławskiego wymaga szybkich zmian – alarmują kierowcy i potwierdzają to policjanci. Zmodernizowane pod potrzeby Galerii Veneda skrzyżowania nie spełniają oczekiwań nawet dziś gdy galeria jeszcze nie działa. Na skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej po włączeniu sygnalizacji świetlnej, także w okresach małego ruchu, tworzą się korki, które w godzinach szczytu komunikacyjnego stają się gigantyczne. - Obserwuje, analizujemy i zwracamy zarządcy drogi uwagi na błędy i proponujemy usprawnienia – mówi nadkomisarz Piotr Pietrzak naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży.

Rondo Lutosławskiego przy ZUS
Rondo Lutosławskiego przy ZUS

- Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej została wykonana nawet lepiej niż było w projekcie – mówi Janusz Nowakowski, radny miejski, który wykonuje funkcję inspektora nadzoru przy przebudowie ulic pod Galerię Veneda. - Na szczęście mamy kilka miesięcy – do czasu uruchomienia galerii, aby to zmienić – dodaje.
Według Nowakowskiego ruch na Sikorskiego usprawniłoby np. umożliwienie kierowcom jadący od strony dworca PKS skręcanie z dwóch pasów w Zawadzką. Policjanci mówią, że pomogłaby też „zielona strzałka”, której dziś nie ma na tym jednym pasie z którego można skręcić z Sikorskiego w Zawadzką.
- To zajmie na pewno trochę czasu, bo trzeba na przykład na nowo zbadać potoki ruchu – mówi Nowakowski.
Ratusz, którzy formalnie zarządza ulicami w mieście i ustalał organizacje ruchu podkreśla, że to skrzyżowanie nie zostało zgłoszone przez wykonawcę do odebrania więc jeszcze być może coś tu się zmieni.
- Jeśli wszystko zostało zrobione tak jak było zaprojektowane, to zgodnie z obliczenie projektanta warunki przepustowości powinny zostać spełnione – mówi Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta. 

Będą zmiany na Rondzie Lutosławskiego
Ratusz przyznaje natomiast, że trzeba wprowadzić  zmiany w organizacji ruchu na Rondzie Lutosławskiego (przy ZUS).  
- Braki w oznakowaniach będą uzupełnione – mówi Sobocińska, dodając że po uwagach policji 
projekt organizacyjny jest już poprawiany. - Autor nanosi poprawki – mówi

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę