Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

„Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”

To hasło tegorocznej Szlachetnej Paczki. W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – SZLACHETNA PACZKA dociera do tych, których bieda jest niezawiniona, osób starszych, samotnych, schorowanych, rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi i osób, które dotknęło nieszczęście. Tylko w Łomży i najbliższej okolicy wolontariusze Szlachetnej Paczki znaleźli kilkadziesiąt takich rodzin. 17 z nich ma już darczyńcę, ale 19 rodzin wciąż czeka na kogoś kto im pomoże. Jeszcze można wybrać jedną z takich rodzin i przygotować dla niej konkretną świąteczną paczkę.

Pan Jan i Pani Dorota wychowują ośmioro dzieci w wieku od 6 do 20 lat. Przyczyną trudnej sytuacji materialnej rodziny, jest brak odpowiednio wysokich dochodów, pozwalających na utrzymanie tak dużej liczby dzieci. Są właścicielami niewielkiego gospodarstwa rolnego, którego dochody starczają tylko na własny użytek rodziny. (...)
Pani Marianna samotnie wychowuje czwórkę cudownych dzieci. Wszyscy mieszkają w jednym pokoju z kuchnią; brakuje łazienki. Pokój ociepla malutki żeliwny piecyk oraz niezwykłe ciepło rodzinne. (...)
Młode małżeństwo Ania i Janusz wychowują dwójkę małych dzieci. Przyczyną trudnej sytuacji rodziny są bardzo niskie zarobki ojca (1200 zł), który pracuje na zmiany jako piekarz. (…)


To skrócone opisy tylko trzech z 19 rodzin z Łomży i okolic, którzy czekają na pomoc. Na www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać jedną z takich i przygotować dla niej konkretną pomoc. Każda rodzina podczas spotkania z wolontariuszem przygotowała listę potrzeb. Teraz, przeglądając  bazę Szlachetnej Paczki możesz wybrać taką, której potrzeby możesz spełnić. 

Szlachetna Paczka to akcja charytatywna organizowana po raz 12. Hasło Szlachetnej Paczki 2012, „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze” – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. 
- Dążymy do świata, w  którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI – Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę