Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Mleka mniej, ale jeszcze za dużo

Według Polska Izba Mleka w październiku w Polsce skupiono o blisko 2,5% mniej mleka niż we wrześniu. Niestety zdaniem ekspertów polskim rolnikom nadal grożą unijne kary za przekroczenie limitów produkcji mleka, bo skala skupu jest ciągle wyższa niż przed rokiem.

W październiku skup wyniósł 767 mln litrów, a w okresie styczeń-październik - 8067 mln litrów, czyli był o 6,44% wyższy niż w analogicznym okresie 2011 r. Porównują tylko produkcję mleka w październiku wzrost rok do roku wynosi 0,57%
Jak poinformowała PIM, w październiku br. najwięcej mleka skupiono w woj. podlaskim, mazowieckim i wielkopolskim.
Średnia cena skupu mleka w październiku wyniosła 117,80 zł za 100 litrów - poinformowała Polska Izba Mleka. To wzrosła o 2,27% w porównaniu do września, ale w stosunku do października 2011 roku cena spadła o ponad 2,8%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę