Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolno ma „Grunt na medal 2012”

Główne zdjęcie
Burmistrz Kolna Andrzej Duda i wiceprezes PAIiIZ Bożena Czaja

Mające powierzchnie blisko czterech hektarów uzbrojone teren przy ul. Towarowej w Kolnie trafiły do polskiej Złotej „16” i zdobyły tytuł „Grunt na medal” w piątej edycji konkursu przeprowadzonego przez Polska Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Dla laureatów konkursu zwycięstwo oznacza promocję terenu inwestycyjnego i większą szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do gminy.

Kolneński  „Grunt na medal 2012”
Kolneński „Grunt na medal 2012”
Laureaci konkursu Grunt na medal 2012, fot. PAIiIZ
Laureaci konkursu Grunt na medal 2012, fot. PAIiIZ

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 199 gmin z całej Polski, które nadesłały 302 oferty. O tytuł ubiegała się także Łomża, która zgłosiła  dwie działki – o powierzchni 2,87 ha przy ul. Ciepłej i i 4,17 ha przy Spokojnej. 
W piątek konkurs rozstrzygnięto wyłaniając „Złotą „16” 2012”, czyli po jednej działce z każdego z województw. W województwie podlaskim wygrało Kolno. „Grunt na medal 2012” zdobyły tereny inwestycyjne przy ul. Towarowej, które miasto uzbroiło w latach 2009-2010 dzięki pozyskanej z funduszy unijnych dotacji przekraczającej 8 mln zł.

- PAIiIZ oraz jego regionalny partner Centrum Obsługi Inwestora będą traktowały wyróżnione działki preferencyjnie, wskazując je inwestorom jako najciekawsze lokalizacje potencjalnych projektów - mówi burmistrza Kolna Andrzej Duda. - Nasze tereny będą również specjalnie promowane podczas międzynarodowych targów i konferencji. Jedną z nagród w tym plebiscycie jest również bezpłatne opracowanie specjalistycznego dokumentu pn „Analiza możliwości biznesowych Miasta Kolno”. Pierwsza wizyta specjalistów już w tym tygodniu. Mam nadzieję, że pomimo wyraźnie słabnącej koniunktury gospodarczej, te działania promocyjne spowodują napływ nowych inwestorów do naszego miasta – dodaje burmistrz Duda.

Warto dodać, że nagrodzone tereny inwestycyjne w Kolnie należą do najmniejszych (tylko jeden był mniejszy) wyróżnionych nagrodą PAIiIZ. Połowa ze „Złotej „16” 2012” to tereny o powierzchni kilkudziesięciu hektarów (od 30ha do 98ha).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę