Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Gwałtowny wysyp złodziei

Tylko w tym tygodniu - od 5 do 9 listopada - doszło już do pięciu włamań do domów w okolicach Śniadowa. W dwóch przypadkach straty przekroczyły 20 tysięcy złotych. - Złodzieje włamywali się do nowo pobudowanych domów skąd zabierali ginęły sprzęt RTV, zegarki, biżuteria, ale też różnego rodzaju narzędzia: wiertarki, spawarki, szlifierki itd. - podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. W tym samym czasie doszło także do co najmniej czterech kradzieży z włamaniami do piwnic na terenie Łomży. Policjanci ostrzegają i apelują o właściwe zabezpieczanie swojego dobytku.

- Kradzieżom mienia czy też jego zniszczeniu, można zapobiegać, bowiem w wielu przypadkach przyczyną jest niewłaściwy nadzór, utrata czujności właściciela lub zupełny brak zabezpieczenia swojej własności – mówi Brulińska dodając, że złodziej wykorzystuje każdą z sytuacji, gdzie łatwo może dostać się na teren posiadłości, czy do budynku i dokonać kradzieży.

Aby nie stracić dorobku wielu lat ciężkiej pracy, należy więc zadbać o:
-    zamykanie drzwi, okien przed każdym wyjściem z domu, mieszkania;
-    zabezpieczanie na noc budynków gospodarskich;
-   właściwe zabezpieczanie samochodów, maszyn rolniczych, zbiorników z paliwem czy też żywego inwentarza w pomieszczeniach gospodarczych;
-   nie zapraszanie do domu osób obcych, tym bardziej podających się za  pracowników różnych instytucji, pracowników firm, obwoźnych handlarzy itp., którzy pod pozorem usługi, przeglądu instalacji czy okazyjnej sprzedaży, mogą dokonać kradzieży;
-   zainteresowanie się nieznajomymi osobami na klatkach schodowych,  pojazdami poruszającymi się w pobliżu wsi, pastwisk, domów.
-   unikać przetrzymywania wartościowych rzeczy (elektronarzędzia, wartościowy sprzęt elektroniczny itp.) w miejscach, w których nie przebywamy lub też przebywamy rzadko;
-  jedną z podstawowych metod ochrony własności jest przede wszystkim pomoc i czujność sąsiedzka.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę