Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Kłopoty z przetargiem na drogę Nowogród - Kuzie

Opóźnia się wyłonienie wykonawcy, który ma wyremontować drogę z Nowogrodu do granicy z województwem mazowieckim za wsią Kuzie. Początkowo chcące wystartować w przetargu firmy swoje oferty cenowe miały składać do połowy października, ale termin przesunięto o ponad miesiąc. Międzyczasie Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, który formalnie zleca remont, przegrał postępowanie z łomżyńską firmą PBK przed Krajową Izbą Odwoławczą i kilkakrotnie modyfikował specyfikację przetargową. Nowy termin składania ofert to 22 listopada. Póki co nie zmieniono terminu realizacji prac: rozpoczęcie 15.1.2013. zakończenie 30.10.2014.

W tym czasie przebudowane mają zostać odcinki dróg o łącznej długości ponad 18 km - to jest „645” od granicy województwa do Gawrychy, Gawrychy – Dłużewo i Zbójna – Nowogród, liczący blisko 250 merów długości most na Narwi w Nowogrodzie, a także fragment drogi prowadzący przez Nowogród wraz z największym skrzyżowaniem z drogą wojewódzką prowadzącą z Nowogrodu do Miastkowa i fragment tej drogi. 
Nowa jezdnia na całej długości ma mieć 7 metrów szerokości, a do tego będą utwardzone pobocza, i na znacznej długości także chodniki. Przebudowany będzie także most na Narwi w Nowogrodzie, który będzie miał m.in. szersze chodniki umożliwiające przeprowadzenie dwukierunkowego ciągu rowerowego z lewej oraz ciągu pieszego z prawej strony. Podniesiona ma zostać  także jego dopuszczalna nośność. 
Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 110 milionów złotych, ale 85% tej kwoty ma stanowić dofinansowanie unijne z programu Rozwój Polski Wschodniej.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę