Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Seryjna morderczyni swoich dzieci...

Główne zdjęcie
Miejsce tragedii

Prawdopodobnie aż sześcioro swoich nowo narodzonych dzieci zabiła 41-letnia Beata Z. - mieszkanka jednej ze wsi w okolicach Stawisk. Takie informacje przekazali prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łomży, którzy w poniedziałek przejęli śledztwo z Kolna. Podczas konferencji prasowej poinformowali, że ze składanych przez podejrzaną wyjaśnień wynika, że w latach 1998 – 2012 rodziła osiem razy, a dwoje dzieci żyje. - Pięcioro dzieci nie żyje, co do szóstego dziecka trwają czynności wyjaśniające co się z nim stało – mówiła prokurator Maria Kudyba dodając, że dotychczas odnaleziono szczątki czwórki noworodków.

Prokurator Okręgowy Tomasz Wilk, rzecznik prasowy prokurator Maria Kudyba, szef pionu śledczego prokurator Janusz Sobieski
Prokurator Okręgowy Tomasz Wilk, rzecznik prasowy prokurator Maria Kudyba, szef pionu śledczego prokurator Janusz Sobieski

Pierwsze informacje o tragicznych wydarzeniach, jakie rozgrywały się w Hipolitowie pod Stawiskami, ujawniono przed tygodniem. Wówczas policja  poinformowała o zatrzymaniu kobiety, która miała zabić swoją nowo narodzoną córeczkę. Później okazało się, że w piwnicy pod klepiskiem w stodole zakopane były ciała dwójki noworodków – dziewczynki z czerwca tego roku i chłopczyka, który miał się urodzić w październiku 2010 roku.   
- Prokurator Rejonowy w Kolnie uważa, że kobieta celowo pozbawiła dzieci życia, bo nie podjęła żadnych czynności pozwalających na ich przeżycie. Nawet nie podwiązała pępowiny – mówiła wówczas prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. 
Okazuje się, że zabitych noworodków jest znacznie więcej. Szczątki dwojga nowo narodzonych dzieci znaleziono też na strychu domu w którym mieszkała kobieta. 
- Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że w latach 1998 – 2012 kobieta urodziła ośmioro dzieci – mówiła dziś prokurator Kudyba dodając, że tylko dwójka z nich żyje (mają 7 i 10 lat, są obecnie w rodzinie zastępczej), a pozostała szóstka - dwie dziewczynki i czterech chłopców - urodziły się żywe.
- Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pięcioro z tych dzieci nie żyje, co do szóstego dziecka to rwają czynności zmierzające do ustalenia, co się z nim stało - mówiła prokurator Kudyba dodając, że dotychczas śledczym udało się zabezpieczyć zwłoki czwórki dzieci.
Janusz Sobieski  naczelnik V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Łomży uściślał, że o tym iż kobieta miała rodzić ośmiokrotnie wiadomo z jej wyjaśnień. Na razie jednak jak zaznaczał śledztwo jest na wstępnym etapie. Mówił o konieczności przeprowadzenia badań DNA.
Prokurator Tomasz Wilk, szef Prokuratury Okręgowej w Łomży podkreślał, że prowadzone śledztwo będzie wielowątkowe. Prokuratorzy chcą wyjaśnić nie tylko to dlaczego i jak kobieta pozbawiała życia swoje dzieci, ale także będą wyjaśniać jak to się stało, że dopiero teraz te zbrodnie wychodzą na jaw. 
- Śledztwo będzie prowadzone również pod kątem ewentualnej odpowiedzialności innych osób – mówił prokurator Wilk. 
Dodajmy, że  Beata Z. miała wyznaczonego kuratora sądowego i była pod stałą opieka pracowników pomocy społecznej gminy Stawiski. 
Odnosząc się do skali makabrycznej zbrodni prokurator Wilk podkreślał, że nigdy wcześniej czegoś takiego w całym okręgu łomżyńskim nie było.

Dodajmy, że Beata Z. jest wdową, a ostatnio żyła w konkubinacie. Już została osadzona na trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Grozi jej nawet dożywocie. Prokuratorzy zapowiadają przebadnie jej przez psychiatrów.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę